Poslední prázdninový týden bude tropický. O víkendu se dočkáme i 33 stupňů

Domácí Domácí
Aktualizováno 22. 8. 2016 10:54
Poslední prázdninový týden si v Česku užijeme tropické letní teploty a slunečné počasí. Od středy na naše území začne proudit teplý vzduch od jihozápadu, a v pátek a v sobotu by tak teploty měly vyšplhat až na 33 stupňů Celsia.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Reuters

Praha – Do střední Evropy začne od středy proudit teplý vzduch a teploty budou v průběhu celého týdne postupně stoupat. O víkendu by teploty podle předpovědi meteorologů z Českého hydrometeorologického ústavu měly vyšplhat až na tropických 33 stupňů Celsia.

V pondělí by mělo být polojasno až oblačno, na východě až zataženo. Ojediněle by se mohly objevit i přeháňky a na Moravě a ve Slezsku by mohlo zpočátku i pršet. Rtuť teploměru vyšplhá na 19 až 23 stupňů Celsia.

V úterý bude podle předpovědi skoro jasno až polojasno, v Čechách se ale po ránu mohou objevit mlhy. Přes den se teploty budou pohybovat od 22 do 26 stupňů Celsia.

Od středy by na naše území měl začít proudit teplý vzduch od jihozápadu. Celý den má být obloha jasná až polojasná a teploty vystoupají na 24 až 28 stupňů Celsia.

Čtvrtek přinese jasnou oblohu a nejvyšší denní teploty 26 až tropických 30 stupňů Celsia.

V pátek a o víkendu bude jasno až polojasno a teploty vystoupají na 28 až 32 a o víkendu až na 33 stupňů Celsia.

Z hlediska deště bude ale konec prázdnin také sušší, v září už má pršet o něco častěji. Celkově ale budou následující čtyři týdny s ohledem na srážky podprůměrné.

 

Právě se děje

před 37 minutami

Sněmovna lordů velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody

Sněmovna lordů, horní komora britského parlamentu, v úterý velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody. Proti kontroverznímu zákonu, který podle Evropské komise porušuje právně závaznou dohodu, hlasovalo 395 zákonodárců, opačný názor jich mělo 169. Sporným zákonem může vláda premiéra Borise Johnsona zrušit části rozvodové dohody mezi Británií a Evropskou unií.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Slovenský parlament odmítl návrh na zpřísnění pravidel interrupcí

Ženy na Slovensku nebudou muset na podstoupení interrupce čekat po poučení lékařem déle než dosud, rozhodl v úterý hlasováním parlament. Zpřísnění pravidel prosazovala konzervativní skupina poslanců vládního hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OLANO) premiéra Igora Matoviče. Projednávaná předloha i hlasování o ní rozdělily koalici, která má ve sněmovně pohodlnou většinu. Počet interrupcí na Slovensku dlouhodobě klesá.

Návrh počítal kromě jiného s tím, že interrupci bude možné vykonat až po čtyřech dnech od chvíle, co lékař odešle hlášení o poučení ženy o zákroku či například o možnosti absolvovat utajený porod národnímu centru zdravotnických informací. To by znamenalo zdvojnásobení lhůty, která se ale neuplatňuje v případě ohrožení zdraví nebo života ženy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy