Poslední prázdninový týden bude tropický. O víkendu se dočkáme i 33 stupňů

Domácí Domácí
Aktualizováno 22. 8. 2016 10:54
Poslední prázdninový týden si v Česku užijeme tropické letní teploty a slunečné počasí. Od středy na naše území začne proudit teplý vzduch od jihozápadu, a v pátek a v sobotu by tak teploty měly vyšplhat až na 33 stupňů Celsia.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Reuters

Praha – Do střední Evropy začne od středy proudit teplý vzduch a teploty budou v průběhu celého týdne postupně stoupat. O víkendu by teploty podle předpovědi meteorologů z Českého hydrometeorologického ústavu měly vyšplhat až na tropických 33 stupňů Celsia.

V pondělí by mělo být polojasno až oblačno, na východě až zataženo. Ojediněle by se mohly objevit i přeháňky a na Moravě a ve Slezsku by mohlo zpočátku i pršet. Rtuť teploměru vyšplhá na 19 až 23 stupňů Celsia.

V úterý bude podle předpovědi skoro jasno až polojasno, v Čechách se ale po ránu mohou objevit mlhy. Přes den se teploty budou pohybovat od 22 do 26 stupňů Celsia.

Od středy by na naše území měl začít proudit teplý vzduch od jihozápadu. Celý den má být obloha jasná až polojasná a teploty vystoupají na 24 až 28 stupňů Celsia.

Čtvrtek přinese jasnou oblohu a nejvyšší denní teploty 26 až tropických 30 stupňů Celsia.

V pátek a o víkendu bude jasno až polojasno a teploty vystoupají na 28 až 32 a o víkendu až na 33 stupňů Celsia.

Z hlediska deště bude ale konec prázdnin také sušší, v září už má pršet o něco častěji. Celkově ale budou následující čtyři týdny s ohledem na srážky podprůměrné.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Manažery viněné kvůli tendrům na ministerstvu práce budou stíhat na svobodě

Policisté budou dva manažery viněné kvůli zadávacím řízením na veřejné zakázky ministerstva práce a sociálních věcí stíhat na svobodě. Ze zadržení je propustili. Informaci České televize potvrdil státní zástupce Zdeněk Matula. Kriminalisté po pondělním zásahu na ministerstvu zadrželi podle médií náměstka ekonomické sekce a sekce pro informační technologie Jana Baláče a vedoucího oddělení bezpečnosti ICT. Muže obvinili z pletich a přípravy zneužití pravomoci při zadání zakázky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy