V sobotu naměříme i tropickou třicítku, v neděli se výrazně ochladí. Přijde déšť a bouřky

Domácí Domácí
18. 8. 2016 9:36
V pátek a v sobotu si užijeme teplého počasí a dočkat bychom se měli i tropické třicítky. V neděli ale teploty spadnou a překročit by neměly 24 stupňů Celsia. V průběhu příštího týdne začne do Česka opět proudit teplejší vzduch od jihozápadu a rtuť teploměru vyšplhá až na tropické hodnoty.
(Ilustrační foto).
(Ilustrační foto). | Foto: Thinkstock

Praha – Do soboty se teploty budou pohybovat od 23 do 30 stupňů, vlivem teplého vzduchu od jihozápadu. "Jeho příliv ukončí studená fronta, která bude přes naše území postupovat ze soboty na neděli," upozorňují meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu.

Do Česka tak začne přechodně proudit chladnější vzduch od severozápadu a v neděli by se mělo ochladit, přičemž teploty nepřekročí 24 stupňů Celsia. V průběhu příštího týdne k nám opět začne proudit teplejší vzduch od jihozápadu, který přinese letní teploty.

Ve čtvrtek bude převážně skoro jasno až polojasno, na jihu a východě území se mohou objevovat ojediněle přeháňky nebo bouřky. Rtuť teploměru se bude pohybovat v rozmezí 22 až 26 stupňů Celsia.

Pátek přinese polojasnou až oblačnou oblohu a objeví se i přeháňky nebo bouřky. Teploty vyšplhají k 23 až 27 stupňům Celsia.

První víkendový den bude zpočátku polojasno, od západu bude ale oblačnosti přibývat a v Čechách se postupně objeví srážky nebo bouřky. Teploty v sobotu vyšplhají až na tropických 30 stupňů Celsia.

V neděli přijde ochlazení a teploty do 24 stupňů Celsia. Na většině území bude zataženo až oblačno a vyskytovat se bude i déšť nebo přeháňky. Od západu bude oblačnosti ubývat.

Začátkem příštího týdne se ještě budou ojediněle vyskytovat přeháňky, ale obloha by se měla postupně vyjasňovat. V pondělí by teploty podle meteorologů neměly překročit 24 stupňů, v úterý by ale měly vyšplhat až na 31 stupňů Celsia.

 

Právě se děje

Další zprávy