Září bude v Česku nadprůměrně horké a suché, koncem příštího týdne bude až 29 stupňů

ČTK ČTK
Aktualizováno 3. 9. 2016 16:16
Letošní září bude v Česku nadprůměrně suché a horké. Koncem příštího týdne má být až 29 stupňů. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který zveřejnil Český hydrometeorologický ústav, a z týdenní předpovědi. České počasí ale mohou ovlivnit hurikány v tropech, takže vývoj počasí je méně předvídatelný. Teploty v období od začátku příštího týdne do přelomu září a října budou nadprůměrně vysoké. Týdenní průměry teplot se budou pohybovat většinou kolem 23 až 24 stupňů, závěrem příštího týdne vystoupá rtuť skoro na třicítku. Meteorologové také v souvislosti se suchem a horkem varují před vznikem požárů na území celé republiky.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock
 

Právě se děje

před 1 minutou

Rusko má čas do čtvrtečních 12:00, aby umožnilo návrat všech 20 vyhoštěných českých diplomatů na velvyslanectví v Moskvě, řekl Kulhánek.

Zdroj: ČTK
před 9 minutami

Po požáru domu na Praze 5 skončila jedna žena v nemocnici. Hasiči několik osob evakuovali

Pětašedesátiletá žena skončila v nemocnici po odpoledním požáru bytu ve druhém patře činžovního domu v Praze 5. Nadýchala se zplodin. Z domu muselo být evakuováno několik lidí. Hasiči požár dostali rychle pod kontrolu. Rozsah škody a příčinu vzniku ohně zjišťují vyšetřovatelé. 

Hořet začalo krátce po 15:00 v Lidické ulici. "Hasiči nasadili na lokalizaci plamenů jeden vodní proud vnitřní částí budovy. Během zásahu zachránili čtyři osoby pomocí vyváděcích masek a jednoho psa. Několik osob se evakuovalo před příjezdem hasičů," uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Oheň dostali hasiči pod kontrolu za 17 minut, poté ještě kontrolovali skrytá ohniska termokamerou. Museli také rozebrat i část stropního podhledu bytu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy