Východ Česka zasáhnou silné bouřky a teploty spadnou na 20 stupňů. O víkendu se opět dočkáme tropů

Domácí Domácí
29. 8. 2016 11:37
V pondělí východ Česka zasáhnou silné bouřky. Meteorologové vydali výstrahu před bouřkami pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj. Výstraha platí od pondělních 11 do 21 hodin, a to zejména v horských oblastech. V úterý letní teploty na celém území Česka klesnou a bude jen 20 až 24 stupňů Celsia. Postupně se však opět začne oteplovat a o víkendu teploty překročí tropickou třicítku. Teplé letní počasí ale budou doprovázet přeháňky a bouřky.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Robin Duspara - CTRA z.s. - www.lovcibourek.cz

Praha – Vlna veder v Česku poleví a v úterý rtuť teploměru klesne i na 20 stupňů Celsia. Přes Česko bude směrem k západu postupovat studená fronta, tu ale vystřídá proudění teplého vzduchu od jihu. O víkendu už by podle meteorologů z Českého hydrometeorologického ústavu měly teploty opět vyšplhat na tropických 31 stupňů Celsia.

V pondělí se místy objeví přeháňky nebo bouřky. Meteorologové proto od pondělních 11 do 21 hodin vydali výstrahu pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj. "V Olomouckém a Moravskoslezském kraji se budou ojediněle vyskytovat silné bouřky doprovázené přívalovým deštěm s krátkodobými úhrny kolem 30 milimetrů a nárazy větru do 20 metrů za sekundu," uvedli meteorologové. Bouřky lze podle nich čekat hlavně v horských oblastech Jeseníků a Beskyd. Přívalový déšť může zatopit níže položená místa či sklepy. Teploty se přes den budou pohybovat od 24 do 28 stupňů Celsia.

V úterý teploty spadnou na 20 až 24 stupňů Celsia a ojediněle se budou objevovat i přeháňky. Během dne bude od západu oblačnosti ubývat až k vyjasnění.

Od středy by rtuť teploměru měla opět stoupat a dočkáme se teplot mezi 23 až 27 stupni Celsia. Obloha bude převážně jasná.

Ve čtvrtek a v závěru pracovního týdne teploty ještě lehce stoupnou na 25 až 29 stupňů Celsia. O víkendu meteorologové předpovídají až tropických 31 stupňů Celsia, zároveň by měly přijít i přeháňky a bouřky.

 

Právě se děje

Další zprávy