Mimořádná zpráva

Na sedmi místech padly teplotní rekordy, v pondělí už se ochladí

ČTK ČTK
28. 8. 2016 19:10
Nejvyšší teplotu naměřili v neděli v Brandýse nad Labem – 33,7 stupně Celsia. V noci na pondělí přijde studená fronta a také deště, takže v pondělí se ochladí. Vysoké teploty by se ale mohly ještě vrátit, a to pravděpodobně od čtvrtka.
O víkendu bylo nejlépe u vody. Ilustrační foto.
O víkendu bylo nejlépe u vody. Ilustrační foto. | Foto: Michaela Hasíková/Economia

Praha – Teplotní rekordy pro 28. srpen byly dnes překonány na sedmi stanicích, které fungují alespoň třicet let. Vedra zasáhla zejména západní a střední Čechy. V pondělí se ale už ochladí.

Vůbec nejtepleji bylo v Brandýse nad Labem, kde naměřili 33,7 stupně Celsia, což ale tamní rekord nebyl. Informoval o tom mluvčí Českého hydrometeorologického ústavu Petr Dvořák.

Nový rekord pro dnešní datum mají v Tuhani, kde se teplota vyšplhala na 33,6 stupně. V Praze-Libuši a také Průhonicích mají nové rekordy hodnotu shodně 33,5 stupně Celsia. V Příbrami to je 32,6 stupně, v Teplicích a Tušimicích 32,3 stupně a horská stanice na Měděnci v severočeské části Krušných hor má nové maximum 27,6 stupně Celsia.

"V noci na pondělí přijde do republiky studená fronta a také deště, takže v pondělí se ochladí. Vysoké teploty by se ale mohly ještě vrátit, a to pravděpodobně od čtvrtka," řekl Dvořák. Podle dlouhodobé předpovědi počasí ČHMÚ by měly být následující dva týdny teplotně nadprůměrné.

 

Právě se děje

Další zprávy