reklama
 
 

Minus jeden stupeň, větší mrazy hlavně v noci. Meteorologové velké výkyvy počasí v únoru nečekají

27. 1. 2018 14:40
Nejteplejší má být příští týden, kdy spadne i nejvíce srážek. Poté se ochladí, mráz bude zejména v noci, nejvyšší denní teploty se budou pohybovat slabě nad nulou.

Praha - Nadcházející čtyři týdny budou teplotně průměrné. Nejteplejší má být přitom příští týden, kdy spadne i nejvíce srážek. Poté se ochladí, mráz bude zejména v noci, nejvyšší denní teploty budou slabě nad nulou. Vyplývá to z měsíční předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

"Po teplém lednu se teploty u nás dostanou na úroveň dlouhodobých průměrů a měly by se tak pohybovat v intervalu běžných hodnot pro tuto roční dobu," uvedli meteorologové.

Z hlediska srážek bude období od 29. ledna do 25. února podle jejich předpokladu převážně průměrné, slabě nadprůměrný bude příští týden.

Nejtepleji bylo v roce 2002

Dlouhodobá průměrná teplota ve sledovaném období je v ČR minus 0,7 stupně Celsia. Nejchladnější byl rok 1956, kdy se v tomto období průměr dostal na minus 12,6 stupně.

Naopak v roce 2002 se vyšplhal na čtyři stupně, což je dosud nejvíce. Průměrný srážkový úhrn je 35 milimetrů. Měsíční výhled vyjadřuje celkový charakter počasí, nepostihuje proto všechny možné výkyvy, upozorňuje opakovaně ČHMÚ.

Úspěšnost výhledu se podle meteorologů pohybuje u teplot kolem 75 procent, u srážek kolem 65 procent. Předpověď na třetí a čtvrtý týden se často blíží dlouhodobým klimatickým hodnotám pro příslušná období.

Video: Zvědavý pták narušil předpověď počasí

Pták v záběru úplně zrušil předpověď počasí na americké televizi KTVU | Video: KTVU

autor: ČTK | 27. 1. 2018 14:40

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama