Foto: Tak řádila bouře na západě Evropy. Stromy se sesouvaly k zemi, letadla ani nevzlétla

Foto: ČTK
Zahraničí Zahraničí
19. 1. 2018 14:24
Země západní Evropy bojovaly v posledních dnech s orkánem. Vítr zasáhl plnou silou hlavně Německo a Nizozemsko. Bouře a přívaly sněhu neminuly ale ani Rakousko, Velkou Británii nebo Belgii. Vichr, místy až o síle hurikánu, napáchal materiální škody, ochromil dopravu a vyžádal si několik obětí. Teď se stáčí na východ Evropy. O víkendu se má spolu s vydatným sněžením zastavit i v Česku.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Maďarský parlament přijal zákon posilující kontrolu nad kulturou

Maďarský parlament ve středu přes odpor opozice schválil kontroverzní zákon, který posiluje vládní kontrolu nad kulturou. V pondělí proti chystanému právnímu předpisu demonstrovalo v centru Budapešti několik tisíc lidí a protestní internetová petice získala kolem 50.000 podpisů, napsala agentura DPA.

Zákon počítá se vznikem Národní kulturní rady, která by měla vládě umožnit "strategicky řídit sektor kultury". Kromě toho při jmenování ředitelů městských divadel a dalších institucí dotovaných státem musí být zajištěn souhlas ministra kultury. Dosud o tom, kdo řídí divadla, rozhodovaly městské úřady samostatně.

Část opozičních zákonodárců při hlasování na znamení nesouhlasu vstala a dala si před obličej černé divadelní masky. Informoval o tom portál 444.hu na základě videa, které na facebooku zveřejnil liberální poslanec Tordai Bence.

Zdroj: ČTK
Další zprávy