V neděli se do Česka přižene silný vítr, po víkendu se oteplí i na víc než 10 stupňů

Domácí Domácí
7. 2. 2020 10:49
Nadcházející víkend bude stejně jako ten minulý poměrně teplý, teploty budou klesat pod bod mrazu jen na horách a v noci. V neděli večer však Česko zasáhne velmi silný vítr, který může v nárazech dosáhnout rychlosti až 90 km/hod. Po víkendu by se mělo oteplit a teploty se znovu přehoupnou přes 10 stupňů Celsia. V týdenním výhledu počasí o tom informuje Český hydrometeorologický ústav.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Shutterstock

Počasí v pátek bude polojasné až oblačné, na severu a severovýchodě až zatažené, místy očekávejte občasný déšť, v polohách nad 500 metrů může být i se sněhem. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat od 2 do 6 stupňů Celsia. V noci se ochladí na -1 až 3 stupně. 

sobotu bude jasno až polojasno, dopoledne je třeba místy očekávat nízkou oblačnost a také mlhy. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat od 2 do 6 stupňů Celsia. V noci teploty klesnou na -4 až 0 stupňů Celsia, při déletrvající zmenšené oblačnosti až -7 stupňů.  

neděli bude polojasno až oblačno, později od západu až zataženo a místy s deštěm. V místech nad 1100 metrů budou srážky smíšené nebo sněhové. Mírně se oteplí na 3 až 7 stupňů Celsia, v Čechách by mohlo být až 11 stupňů. 

V neděli večer zasáhne Česko velmi silný vítr, který může v nárazech dosáhnout rychlosti až 90 km/hod. Výstraha platí od nedělních 18:00 do úterního večera pro všechny české kraje, Vysočinu, Moravskoslezský kraj a Jesenicko a Šumpersko v Olomouckém kraji. Pro zbytek země platí výstraha na silný vítr s nízkým stupněm nebezpečí.

Pondělí bude většinou zatažené až oblačné s deštěm nebo přeháňkami. Od středních poloh srážky smíšené nebo sněhové. Rtuť teploměrů bude ukazovat nejvyšší teploty 9 až 13 stupňů Celsia, v noci 4 až 8 stupňů, na východě Česka 0 až 4 stupně. 

Zbytek pracovního týdne bude oblačný až zatažený, na většině území s občasným deštěm nebo přeháňkami, od středních poloh mohou být srážky smíšené nebo sněhové. Teploty od 6 do 10, později od 0 do 5 stupňů Celsia. V noci pak teploty budou klesat na 3 až 7, a postupně -3 až 2 stupně. 

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Netanjahu opět hovořil o plánu zabrání části Západního břehu

Izrael si nenechá ujít "historickou příležitost", aby rozšířil svou svrchovanost na části Západního břehu Jordánu, prohlásil dnes izraelský premiér Benjamin Netanjahu. O možné anexi židovských osad na okupovaném Západním břehu hovořil v posledních dnech několikrát. Jde rovněž o jeden z bodů, který je obsažen v koaliční dohodě nové izraelské vlády

Zdroj: ČTK
Další zprávy