Českem se proženou silné bouřky. Meteorologové varují i před kroupami a přívalovým deštěm

2. 7. 2016 11:57
Český hydrometeorologický ústav varuje před silnými bouřkami s přívalovým deštěm. Výstraha platí pro všechny kraje s výjimkou Karlovarského. Na Moravě očekávají meteorologové také vysoké teploty. Intenzita bouřek bude při postupu k východu odpoledne a večer zesilovat.
ČHMÚ varuje před silnými bouřkami.
ČHMÚ varuje před silnými bouřkami. | Foto: Thinkstock

Praha - České republice hrozí v sobotu silné bouřky s přívalovými dešti, nejsilnější mají být večer na východě země.

Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) platí pro všechny kraje s výjimkou Karlovarského. Na Moravě očekávají meteorologové také vysoké odpolední teploty. "Od západu začíná postupovat přes Čechy studená fronta. Před ní bude vrcholit příliv teplého vzduchu od jihu zejména na Moravu a do Slezska," uvedl ČHMÚ.

Intenzita bouřek bude při postupu k východu odpoledne a večer zesilovat. Lokálně je může doprovázet přívalový déšť s krátkodobými úhrny okolo 40 milimetrů, krupobití a nárazy větru kolem 72 km/h. V noci na neděli budou bouřky slábnout.

Výstraha platí pro Prahu, kraje Liberecký, Jihočeský, Ústecký, Plzeňský a část středních Čech od 11:00 do 18:00. V krajích Pardubickém, Královéhradeckém, Jihomoravském a na Vysočině hrozí silné bouřky od 15:00 do jedné hodiny po půlnoci a v krajích Zlínském, Olomouckém a Moravskoslezském od 17:00 do nedělních 02:00.

Na Moravě a ve Slezsku v polohách do 400 metrů nad mořem mohou místy nejvyšší odpolední teploty vystoupit nad 31 stupňů Celsia, na jižní Moravě až na 34 stupňů.

 

Právě se děje

Další zprávy