Bez elektřiny je kvůli větru ještě tisíc domácností, největší problémy má Morava a východ Čech

ČTK ČTK
Aktualizováno 18. 3. 2018 23:02
V neděli dopoledne bylo hlavně na Moravě a východě Čech bez elektřiny na 10 000 odběrných míst, během dne se jejich počet postupně snižoval.
Desítky popadaných stromů. Silný vítr zaměstnal hasiče na Olomoucku | Video: HZS Olomouckého kraje

Olomouc - Kvůli silnému větru zůstalo v neděli pozdě večer bez proudu ještě zhruba 1000 domácností především na Moravě a východě Čech. Společnost ČEZ k 22:00 evidovala 15 poruch na vedení vysokého napětí, dodávky elektřiny bude obnovovat i během noci a v pondělí, sdělila mluvčí firmy Soňa Holingerová.

"Během večera a noci se počty odběrných míst bez elektřiny budou snižovat. V obnovování dodávek budeme pokračovat i v pondělí, mělo by se však jednat již jen o rekreační oblasti, jakou jsou chatové osady, chalupy a podobně," dodala mluvčí.

Dopoledne bylo hlavně na Moravě a východě Čech bez elektřiny na 10 000 odběrných míst, během dne se jejich počet postupně snižoval.

V terénu má ČEZ své pracovníky poruchových čet, povolala také subdodavatelské firmy, aby mohla co nejdříve obnovit dodávky elektřiny všem odběratelům. Práci technikům znesnadňuje nepřístupný terén - popadané stromy a větve nebo těžký sníh. Na některých místech jim pomáhali uvolnit nepřístupné cesty hasiči.

Pošlete nám video, a pokud ho zveřejníme, odměníme vás:

Nahrajte vaše videa a fotky
Získejte odměnu 500 Kč za každé vaše publikované video nebo 100 Kč za každou vaši publikovanou fotografii
Jméno:
E-mail:
Popis:
Nahráním souboru udělujete společnosti Economia, a.s. licenci v rozsahu čl. 4, odst.6 Všeobecných smluvních podmínek; Economia, a.s. neodpovídá za obsah nahraných souborů.
 

Právě se děje

Další zprávy