ovce

Z převrácené lodi v Rumunsku zachránili zatím jen 75 ovcí

Z lodi převrácené v rumunském přístavu Midia se zatím podařilo vyprostit jen 75 živých ovcí z 14 600, které plavidlo převáželo. S odvoláním na místní úřady o tom informovala agentura AFP.

Nákladní loď se převrátila v neděli. Všech 21 členů posádky se podařilo zachránit krátce po neštěstí. Ve středu se pokusí záchranáři navrtat do lodi díry, aby byla záchrana zvířat rychlejší.

V úterý se podle šéfa záchranných operací Raeda Arafata podařilo z lodi vyprostit dalších 26 ovcí, a celkem jich je tak v péči veterinářů 75.

Zdroj: ČTK

V Rumunsku zachraňují přes 14 000 ovcí z převrácené lodi

V rumunském přístavu Midia se v neděli převrátila nákladní loď převážející 14 600 ovcí a záchranné složky pracují na tom, aby dostaly zvířata z plavidla ven. Informovala o tom agentura AFP. Všech 22 členů posádky, kterou tvořili Syřané, je v bezpečí. Na břeh se zatím podařilo převézt jen 32 ovcí, které se z lodi dostaly ven a plavaly v moři.

Nákladní loď Queen Hind vyplula z Rumunska v neděli kolem poledne a jejím cílem byla saúdskoarabská Džidda. Plavidlo dlouhé 85 metrů se ale začalo jen několik stovek metrů od břehu nebezpečně naklánět a poté skončilo na boku. Zatím se neví, co nehodu způsobilo.

Zdroj: ČTK
Pokračovat