Léto s břišním tancem a jeho krásou

20. 6. 2007 0:13
Každá by chtěla být krásná, každá by chtěla být sebevědomá a velmi přitažlivá. Ne však každá žena dostala do vínku krásné tělo a štíhlé boky. Vězte, že i když máte větší bříško, zadeček a baculaté tváře, můžete být velmi přitažlivá. Přečtěte si malý úvod do tajů břišního tance a uvidíte, jak můžete být ještě krásnější a sebevědomější během několika lekcí.
Při písni Dívky, dívky, dívky... doprovodily Jana Budaře na pódiu tanečnice ve vskutku originálních kostýmech.
Při písni Dívky, dívky, dívky... doprovodily Jana Budaře na pódiu tanečnice ve vskutku originálních kostýmech. | Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

Každá by chtěla být krásná, každá by chtěla být sebevědomá a velmi přitažlivá. Ne však každá žena dostala do vínku krásné tělo a štíhlé boky. Vězte, že i když máte větší bříško, zadeček a baculaté tváře, můžete být velmi přitažlivá. Přečtěte si malý úvod do tajů břišního tance a uvidíte, jak můžete být ještě krásnější a sebevědomější během několika lekcí.

Jak dlouho se již tančí?

Břišní tanec, nebo tance jemu velmi podobné, tančily naše předchůdkyně již v dobách antiky. Ženy tehdy věřily, že úroda, jejich plodnost a život jsou spojeny s bájnými a krásnými bohyněmi. Krásu nás žen tehdy muži neviděli ve štíhlosti a výšce postavy, ale především ve zdraví ženy a velikosti jejích prsou a boků.

Tyto dvě partie byly symbolem ženy a plodnosti již od doby, co lidstvo existuje. Vzpomeňte si na sošku Věstonické Venuše, také žádná modelka. V mnoha starých pramenech egyptských, řeckých, kyperských, atd., můžeme najít zmínky o tom, že mladé dívky a ženy byly posílány, při různých oslavách, do chrámů, kde tančily s důrazem na bříško jako symbol plodnosti.

V Egyptě je dodnes tradicí zvát ke svatebním obřadům břišní tanečnici, jež je při obřadu symbolem plodnosti pro nevěstu. Břišní tanec se dodnes objevuje v Africe jako tanec rodiček. Ženy ze všech kmenů tančí spolu s rodičkou a pomáhají jí tak hladce a celkem bezbolestně porodit.

Ženy v těchto kulturách též věří, že správným prováděním cviků lze dosáhnout i úspěšného otěhotnění, protože při tanci dochází ke stimulaci vnitřních orgánů - proč to nezkusit?

Tradice

Podle tradic se břišní tanec tančí naboso. Žena je tak lépe spojena s "Matkou zemí". Při tanci se také používají různé drobné nástroje, buď jako dodatek k hudbě nebo jako jediný doprovod. Takovým typickým nástrojem jsou malé činelky. K břišnímu tanci se také používá spoustu různých pomůcek: šátky, závoje, svíčky, meče, hadi... Tyto rekvizity pak působí jako nějaká magická síla a dodává tanci zvláštnost a ojedinělost. Ženy tak prostřednictvím rytmických zvuků více vnímají a prožívají svůj tanec.

Každá břišní tanečnice pak má vybrané jméno, které v překladu znamená nějakou vlastnost nebo věc, jež o tanečnici vypovídá.

Například:

Arella [ah-REHL-lah] = anděl, posel;

Durrdana [door-DAH-nah] = perla;

Kahina [kah-HEE-nah] = berberská vůdkyně, věštkyně a princezna - bojovnice...

Pro koho je tanec určen?

Tanec je určen pro VŠECHNY ženy, různých věkových kategorií a různých postav. Takže od těch nejhubenějších až po ty růžovoučké baculky. Mimochodem, byla jsem na představení, kde tančilo asi 5 břišních tanečnic.

Každá na svou vybranou hudbu, největší úspěch měla jen jedna: ta nejtlustší. Ne, že bych chtěla někoho urazit, ale ta paní "baculka" se tak krásně pohybovala, vše se na ní nádherně třáslo, všechny ozdůbky zvonily Tato paní tanečnice zůstane v mé mysli již navždy.

Co Vám tanec přinese?

Zalíbí-li se Vám břišní tanec, a budete-li jej pravidelně tančit doma nebo s přáteli na kurzech, brzy uvidíte změnu v osobním životě. Břišní tanec totiž dobře působí na naše skleslé sebevědomí. Břišní tanec je též určitým způsobem života a životní filosofií, kdy žena může spojit tanec s životosprávou, vnitřním klidem, novým nahlížením na své (mnohdy malicherné) problémy.

Břišní tanec tak zlepšuje naši fyzickou a psychickou kondici. A mužům? Těm se to velice líbí, a jako milostná předehra je to také skvělé. Navíc si vašich krás a předností, které se při tanci objeví, všimne mnoho mužů, kteří by ve vás krásu nikdy dříve nehledali.

Trochu o tanci

Břišní tanec se skládá z několika základních figur, které se vzájemně doplňují a postupným cvičením se stupňuje jejich složitost. Nejdůležitější je v tanci rytmus, který dodává jeden či více bubínků. Břišní tanec však nespočívá jen v tančení předváděných figur, ale také ve fantazii a uvolněnosti tanečnice.

Do tance musíte totiž zapojit také svou vlastní duši, nevnímat okolí, ale soustředit se jen na sebe. Nejhorší jsou asi začátky. Když se začínáte učit, zdá se vám to složité a nemožné. Většina žen, jež se na kurz přihlásí, jde se zdvihnutou hlavou, celá nadšená a nedočkavá, odchází však poněkud smutná ze svého těla, které je neposlouchá, tak jak by si přály.

Netrénované tělo totiž zpočátku protestuje a bolí. Ale věřte, že pokud toto překonáte, máte vyhráno a můžete se učit novým a novým kouskům. Vězte, že břišní tanec nemá hranice. Stále se můžete učit nové a nové kroky, můžete si je sami vymýšlet, samy je rozvíjet a obohacovat.

A čím lépe je budete umět, tím více dalších možností se před vámi otevře. Tanec se dále skládá z různých druhů, typů a kombinací jako například břišní tanec egyptský, španělský, atd.

Čím lze tanec zpestřit?

K dalším doplňkům, a také samozřejmostem, patří kostým, hudba, účes a šperky. To vše však záleží jen na vás. Většina dnešních "českých" břišních tanečnic si kostým šije, zdobí korálky a měděnými penízky, což je, podle mě, to nejlepší. Jejich oděv je pak originální, vlastní výrobu si každá žena vždycení nejvíce a navíc, takové hodně pěkné šaty na břišní tanec stojí dost peněz.

Foto: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

Další zprávy