reklama
 
 

Vesnicí roku 2017 je Heřmanov z Vysočiny, cenu veřejnosti získal Slavkov

16. 9. 2017
Vesnicí roku 2017 České republiky se stal Heřmanov z Kraje Vysočina. Na druhém místě se umístila obec Lukavice z Pardubického kraje a na třetím Slavkov ze Zlínského kraje. Hodnotící komise vybírala ze 13 finalistů, vítězů krajských kol. Letošního 23. ročníku klání se zúčastnilo 213 obcí, což bylo o 38 méně než loni. Vítěz byl vyhlášen v sobotu při Mezinárodním festivalu dětských folklorních souborů Písní a tancem v Luhačovicích na Zlínsku. Loni zvítězila obec Kašava na Zlínsku. Cenu veřejnosti získal Slavkov ze Zlínského kraje.

Luhačovice - Po roce se opět volila nejatraktivnější vesnice České republiky. Vesnicí roku 2017 se stal Heřmanov na Vysočině. Na druhém místě skončila obec Lukavice z Pardubického kraje a na třetím Slavkov ze Zlínského kraje. Ve finále se o titul utkalo celkem 13 obcí. Vítěz byl vyhlášen při Mezinárodním festivalu dětských folklorních souborů Písní a tancem v Luhačovicích na Zlínsku.

Letošního 23. ročníku klání se zúčastnilo 213 obcí, což bylo o 38 méně než loni. O titul Vesnice roku 2017 se nakonec utkaly obce Břasy (Plzeňský kraj), Heřmanov (Kraj Vysočina), Hvožďany (Středočeský kraj), Kruh (Liberecký kraj), Křtiny (Jihomoravský kraj), Libochovany (Ústecký kraj), Lukavice (Pardubický kraj), Přepychy (Královéhradecký kraj), Pištín (Jihočeský kraj), Skalná (Karlovarský kraj), Slavkov (Zlínský kraj), Vápenná (Olomoucký kraj) a Větřkovice (Moravskoslezský kraj).

Cílem soutěže Vesnice roku je vyzdvihnout aktivity obcí, jejich představitelů a obyvatel, kteří se snaží nejen zvelebovat svůj domov, ale rozvíjejí i místní tradice a zapojují se do společenského života v obci.

Klání poprvé vyhlásil Spolek pro obnovu venkova ČR v roce 1995 pod názvem Soutěž o nejzdařilejší program obnovy vesnice. Od roku 1996 patří k vyhlašovatelům také ministerstvo pro místní rozvoj a Svaz měst a obcí ČR. V roce 2007 se k nim připojilo i ministerstvo zemědělství. Ministerstvo pro místní rozvoj každoročně poskytuje oceněným obcím až 32 milionů korun na jejich další rozvoj.

autor: ČTK | 16. 9. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama