Foto: Česko i svět slavilo příchod nového roku s magickým číslem 2020

Oslavy příchodu nového roku na Václavském náměstí v Praze.
Velkolepý ohňostroj v Sydney k silvestrovským oslavám neodmyslitelně patří. Kvůli neustávajícím požárům v části země hrozilo jeho odvolání, nakonec se však konal.
Ohňostroje v okolí Londýnského oka.
Rok 2020 vítal také nasvícený Vítězný oblouk na Champs Elysees v Paříži.
Příchod roku 2020 na pláži Copacabana v brazilském Riu de Janiero přivítaly asi tři miliony lidí, které sem přitáhl velkolepý barevný ohňostroj. Podle agentury AP mnoho místních i turistů na této pláži ve tvaru půlměsíce zůstane až do svítání, kdy se půjdou poprvé v letošním roce vykoupat do oceánu, aby ze sebe smyli problémy, jež se s nimi táhnou od roku 2019.
Foto: ČTK
Zahraničí Reuters ČTK Zahraničí, Reuters, ČTK
Aktualizováno 1. 1. 2020 7:12
Lidé v Česku i po celém světě oslavili začátek roku 2020. Od Asie po Evropu byly k vidění ohňostroje, přípitky, tance a slavnostní nálada. Podívejte se, jak vypadalo silvestrovské veselí.
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Série explozí v Íránu pokračuje. V Teheránu vybuchly lahve s plynem

Rezidenční budovou v íránské metropoli Teheránu v sobotu otřásl výbuch plynu. Jeden člověk utrpěl zranění. Podle tamních hasičů explodovalo několik tlakových nádob s plynem, jež byly uloženy ve sklepě budovy.

V Íránu v posledních týdnech došlo k řadě výbuchů. V úterý zemřeli dva lidé po explozi na jihu metropole, minulý čtvrtek pak vypukl požár v jaderném provozu v íránském Natanzu, které je centrem programu na obohacování uranu v zemi. Úřady následně uvedly, že tam oheň způsobil rozsáhlé škody. Minulý týden rovněž zemřelo 19 lidí po výbuchu v nemocnici na severu Teheránu, který podle místních činitelů rovněž způsobil únik plynu.

Zdroj: ČTK
před 9 hodinami

Pekhartův gól pomohl Legii Varšava k polskému titulu

Fotbalista Tomáš Pekhart získal s Legií Varšava polský titul. Český útočník vstřelil úvodní branku utkání 5. kola ligové nadstavby, ve kterém Legia doma porazila Cracovii Krakov 2:0 a má jistotu prvního místa. Pekhart se trefil poprvé od 7. června a celkově popáté v ročníku po zimním příchodu ze španělského druholigového Las Palmas.

V zápase, který byl po poločase na několik minut přerušen kvůli výtržnostem fanoušků, měl Pekhart další šanci na skórování těsně před koncem. Jeho střelu však soupeř před brankovou čárou zblokoval.

Varšavský tým má jistotu titulu, který získalo mužstvo z hlavního města po roční odmlce, dvě kola před koncem nadstavby. Ligu vyhrála Legia počtrnácté, čímž se vyrovnala nejúspěšnějším polským celkům Ruchu Chorzów a Górniku Zabrze.

Další zprávy