Obrazem: Chátrající Nákladové nádraží Žižkov v letních měsících znovu ožije, a to nejen filmem

Foto: Michaela Danelová
Vanda Nárožná
22. 5. 2017 15:22
Od roku 2016 provozuje Národní filmový archiv v areálu nákladového nádraží na pražském Žižkově prostor pro kulturu 1435mm. Opening sezony 2017 proběhl v pátek 19. května 2017 od 15 hodin. Návštěvníci si mohli užívat nový Pragotron Bar, sérii koncertů Hudba v kolejích, Letní kino v kolejišti, výstavy v Galerii 1435mm, rádio StreetCulture a DJ´s až do rána.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Federer rozdrtil Albota, v Basileji je už posedmnácté ve čtvrtfinále

Miláček domácích fanoušků Roger Federer porazil v druhém kole v Basileji 6:0, 6:3 Moldavana Radu Albota a při 19. startu na halovém turnaji v rodném městě si zahraje 17. čtvrtfinále. V dosavadních dvou zápasech prohrál slavný švýcarský tenista jen pět gamů.

Osmatřicetiletý Federer dnes navázal na úvodní výhru nad Němcem Peterem Gojowczykem za 53 minut a s Albotem se zdržel jen zhruba o deset minut déle. Na kurtu tak grandslamový rekordman nestrávil ještě ani dvě hodiny a upravil svou bilanci v St. Jakobshalle na 73:9.

Federer útočí v Basileji na jubilejní desátý titul, což se mu letos povedlo už na trávě v Halle. Ve čtvrtfinále se může střetnout s krajanem Stanem Wawrinkou, jehož ještě ve 2. kole čeká Američan Frances Tiafoe.

Zdroj: ČTK
Další zprávy