Foto: Velká oprava Negrelliho viaduktu začala. Zavírá i jedna z posledních lidových hospod v Karlíně

Foto: Velká oprava Negrelliho viaduktu začala. Zavírá i jedna z posledních lidových hospod v Karlíně
Ocelorytina Negrelliho viaduktu z r. 1850.
Negrelliho viadukt je po Karlově mostě druhý nejstarší dosud stojící most přes Vltavu v Praze.
Na projektu se podíleli tragicky zemřelý ing. Jan Perner (1815 až 1845) a Alois Negrelli (1799 až 1858), Lessepsův spolupracovník na stavbě Suezského průplavu. Rozhodli se pro obloukový a částečně segmentový typ konstrukce.
Se stavbou viaduktu, kterou prováděly firmy, Bratři Kleinové a Vojtěch Lanna, se začalo na jaře roku 1846 a dokončena byla v roce 1850, kdy 1. června po viaduktu projel první pravidelný vlak.
Foto: MOBA studio
Obrazová sekce
13. 5. 2017 17:47
Z prostorů mezi oblouky zmizí garáže i dílny s malbami sprejerů a celý Negrelliho viadukt by se měl stát ozdobou čtvrtí Karlín, Holešovice a Bubny. Rekonstrukce zchátralé stavby dokončené v roce 1849 přijde na téměř 1,5 miliardy korun.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 19 minutami

Prezident USA Joe Biden svému ruskému protějšku Vladimiru Putinovi navrhl v nadcházejících měsících summit na území třetího státu, uvedl Bílý dům

Americký prezident Joe Biden navrhl svému ruskému protějšku Vladimirou Putinovi v nadcházejících měsících summit na území třetího státu, uvedl Bílý dům. Nabídku na "vybudování stabilního a předvídatelného vztahu s Ruskem" přednesl v telefonickém rozhovoru, v němž státníci také mimo jiné diskutovali o rostoucím napětí mezi Moskvou a Ukrajinou, píší zahraniční tiskové agentury.

Zdroj: ČTK
Další zprávy