Sázení na internetu dostalo zelenou. Lidovci jsou proti

Tomáš Fránek, tof
17. 12. 2008 17:50
Povolení získalo pět firem

Brno - Ministerstvo financí v čele s Miroslavem Kalouskem dnes prolomilo pravidla pro sázení. Oficiálně totiž povolilo pěti firmám sázky po internetu.

Ty dosud v Česku provozovaly pouze zahraniční firmy, které neodváděly daně ani peníze na dobročinné účely. České kanceláře internetové sázky nabídnout dosud nemohly.

"Ministerstvo financí ve správním řízení povolilo pěti subjektům provozování hry Internetová kursová sázka. Tato hra je založená na sázce uzavírané prostřednictvím veřejného serveru umožňujícího dálkový přístup předem neomezenému okruhu osob v síti," uvedl mluvčí ministerstva Ondřej Jakob.

Povolení získaly Sazka, Synot Tip, Fortuna, Tipsport a Chance.

Proti povolení ale ostře vystoupili politici z KDU-ČSL. "Nemohu se proto ztotožnit s dnešním rozhodnutím ministra financí Miroslava Kalouska  ve věci povolení Internetové kursové sázky a zásadně se od něj distancuji," uvedl například David Macek z KDU-ČSL.

Čtěte více

Podle Jakoba ministerstvo reagovalo na současnou neudržitelnou situaci, kdy zahraniční subjekty již provozují sázkové hry přes internet, zatímco domácí subjekty povolení nedostaly.

"Domácí subjekty dle tohoto rozhodnutí naopak budou podléhat regulaci dle herního zákona a odvádět správní poplatky, odvody na státní dozor a část výtěžku musí použít na veřejně prospěšné účely," uvedl Jakob.

Podle verdiktu ministerstva musejí sázkové kanceláře disponovat sítí stálých provozních míst, v nichž provádí registraci sázejícího, která je nezbytnou podmínkou jeho účasti.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Tenisté Evropy vedou v Laver Cupu po prvním dnu nad světem 3:1

Tenisté Evropy vedou po úvodním dnu Laver Cupu nad výběrem světa 3:1. Body výběru kapitána Björna Borga získali ve dvouhrách v Ženevě Dominic Thiem a Stefanos Tsitsipas, v týmu Johna McEnroea uspěl Jack Sock. Čtyřhru na závěr dnešního programu vyhrál domácí favorit Roger Federer s Alexandrem Zverevem nad Denisem Shapovalovem se Sockem 6:3, 7:5.

Rakušan Thiem v úvodním duelu třetího ročníku Laver Cupu odvrátil v duelu se Shapovalovem tři mečboly a nakonec Kanaďana porazil 6:4, 5:7 a 13:11. Američan Sock pak vyrovnal výhrou 6:1, 7:6 nad Italem Fabiem Fogninim a Evropu pak dostal znovu do vedení Tsitsipas, který v duelu debutantů přehrál dalšího Američana Taylora Fritze 6:2, 1:6, 10:7.

Úvodní ročník, který v roce 2017 hostila Praha, vyhrál tým Evropy a vloni v Chicagu trofej obhájil. V Ženevě bude vítěz znám v neděli.

Tenisový Laver Cup v Ženevě:

Evropa - Výběr světa 3:1 po prvním dnu

Thiem - Shapovalov 6:4, 5:7, 13:11, Fognini - Sock 1:6, 6:7 (3:7), Tsitsipas - Fritz 6:2, 1:6, 10:7, Federer, A. Zverev - Shapovalov, Sock 6:3, 7:5.

Další zprávy