Pražané si připlatí za teplo až stokorunu měsíčně

Petr Kučera Petr Kučera, pek
22. 12. 2009 13:10
Když klesne cena paliva, opět zlevníme, slibuje firma
Pražská teplárenská, a.s.
Pražská teplárenská, a.s. | Foto: Oficiální stránky PT

Praha - Nový ceník pro rok 2010 dnes oznámila společnost Pražská teplárenská. A zákazníky nepotěšila. Cena pro domácnosti vzroste v průměru o 1,1 procento na 432 korun za gigajoule bez DPH.

"Normální domácnost v Praze bude platit v závislosti na lokalitě o 20 až 100 korun měsíčně více, přičemž toto navýšení již zahrnuje také zvýšení sazby DPH o jeden procentní bod," uvedla Pražská teplárenská na svém webu.

"V případě, že by došlo během roku 2010 k poklesu cen vstupů, bude Pražská teplárenská samozřejmě tuto změnu reflektovat," slibuje firma.

Pražská teplárenská zásobuje teplem téměř 40 procent pražských domácností.

Od letošního ledna zvýšila Pražská teplárenská ceny v průměru o 9,5 procenta, od dubna je pak díky vývoji na energetických trzích zlevnila o 5,1 procenta.

Ceny tepla určují regionální dodavatelé a v rámci České republiky se značně liší. Odlišné jsou také změny cen od ledna 2010, většinou však vzrostou. Zatímco například v Českých Budějovicích nebo Hradci Králové zdraží více než o desetinu, v České Lípě zlevní o téměř čtyři procenta a ve Vyškově dokonce o osm procent. Podle odhadů Energetického regulačního úřadu vzroste spíše cena tepla z uhlí než z plynu.

Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz
Čtěte také:
Připravte si peněženky. Teplo pro domácnosti zas zdraží
Senát v režii lobbistů přihrál miliardy teplárnám
Lidé ušetří za plyn tisíce, RWE zlevní o 0,6 procenta
 

Právě se děje

Další zprávy