Tofu pro tržnici Sapa vyráběl muž mezi plísní a myším trusem. Inspekce provozovnu zavřela

Ekonomika ČTK Ekonomika, ČTK
Aktualizováno 8. 4. 2016 11:23
Potravinářská inspekce zjistila nepřijatelné hygienické podmínky, které neumožňovaly zajistit bezpečnost při výrobě potravin. Výrobna navíc byla nelegální. S provozovatelem inspekce zahájí správní řízení o uložení pokuty.
Fotografie pořízená z výrobny tofu kontrolory inspekce
Fotografie pořízená z výrobny tofu kontrolory inspekce | Foto: SZPI

Praha – Nelegální výrobnu tofu v pražské tržnici Sapa odhalila a zavřela Státní zemědělská a potravinářská inspekce ve spolupráci s Policií ČR.

"Kontrolovaná osoba Bich Thuy Nguyen provozovala výrobu na adrese K Hrnčířům 43, Praha. Inspekce zjistila nepřijatelné hygienické podmínky, které neumožňovaly zajistit bezpečnost při výrobě potravin," říká mluvčí inspekce Pavel Kopřiva.

Stropy, stěny a podlahy byly v dezolátním stavu, celá provozovna navíc byla znečištěna plísní a myším trusem.

Fotografie pořízená z výrobny tofu kontrolory inspekce
Fotografie pořízená z výrobny tofu kontrolory inspekce | Foto: SZPI

"Z šetření vyplynulo, že provozovatel nabízel zde vyrobené tofu v areálu tržnice Sapa. Inspektoři na místě uložili zákaz užívání prostor a zároveň zakázali dále zpracovávat a uvádět do oběhu sójové boby v celkové hmotnosti 1650 kg," dodal Kopřiva.

S provozovatelem inspekce zahájí správní řízení o uložení pokuty.

Další problémy v Sapa

Sapa, která je známá jako vietnamská tržnice, měla letos už i jiné problémy.

Koncem února například Státní veterinární správa našla u jednoho z obchodníků tržnice čtyři tuny kazícího se masa neznámého původu. Kontroloři muže navíc podezírali, že chtěl prodávat i maso, které bylo již dříve určené k likvidaci.

V polovině ledna zde zase celníci našli padělky hraček za pět milionů korun.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Dálnici D5 u Berouna zavřela nehoda tří aut

Dálnici D5 poblíž Berouna v neděli večer zhruba na hodinu zavřela ve směru na Plzeň nehoda dvou osobních aut a kamionu. Jeden muž je těžce zraněný, záchranáři na místo poslali i vrtulník. Vyplývá to z informací od policejní mluvčí Lucie Novákové a Národního dopravního informačního centra.

"Máme tam havarovaná dvě osobní vozidla. Kousek před nimi je zastavený ještě kamion, který byl taky účastníkem dopravní nehody," popsala Nováková místo havárie. Těžce zraněný muž je z jednoho z osobních aut, dodala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy