Tesco muselo stáhnout sušenky s alergenem. Arašídů je v nich víc, než kdyby byly vyrobeny správně

Ekonomika Ekonomika
22. 9. 2017 16:04
Obchody Tesco musely z prodeje stáhnout téměř 20 tisíc balení sušenek, které obsahovaly větší množství arašídů, než uváděl obal. Firmě to nařídila Státní zemědělská a potravinářská inspekce, jejíž rozbor v potravině prokázal přítomnost arašídů v koncentraci 253 miligramů na kilogram. Výrobce na obal potraviny sice uvedl, že výrobek může obsahovat stopy arašídů, v laboratoři naměřená hodnota je ale vyšší než "nezáměrná křížová kontaminace při dodržení pravidel správné výrobní praxe". Alergikům by mohla konzumace sušenek způsobit zdravotní komplikace. Do prodeje šlo 36 000 kusů, stáhnout z regálů se podařilo 19 610 z nich. SZPI zahájí s prodejcem správní řízení o uložení pokuty.
Sušenky, které Tesco muselo stáhnout z prodeje.
Sušenky, které Tesco muselo stáhnout z prodeje. | Foto: SZPI
 

Právě se děje

před 18 minutami

Policie v Londýně zakázala další protesty hnutí Extinction Rebellion

Londýnská policie zakázala další protesty členů ekologického hnutí Extinction Rebellion (Vzpoura proti vyhynutí) v britské metropoli. V prohlášení z pondělního večera podle BBC varovala, že kdo se demonstrací zúčastní od pondělních 22:00 SELČ, může být zatčen. Někteří aktivisté ale v úterý podle agentury Reuters v protestech pokračovali, jejich cílem se stalo sídlo ministerstva dopravy.

Jedna ze zakladatelek hnutí vyšplhala nad vchod do budovy na protest proti plánovanému projektu trati pro vysokorychlostní vlaky, který si podle kritiků vyžádá kácení lesů. Pak se snažila kladivem rozbít skleněnou výplň. Aktivistku nakonec sundal jeden z policistů.

Zdroj: ČTK
před 21 minutami

Cizinci, kteří v Praze brutálně napadli číšníka, si odsedí pět let ve vězení

Bratři Nahviovi z Nizozemska si odpykají 5,5 roku a pět let za napadení číšníka. Podle vrchního soudu spáchali ublížení na zdraví, ne pokus o vraždu.

Zdroj: ČTK
před 28 minutami

Pietní místo na Betramce popeláři uklidili, vzkazy a dárky si rodina ponechá

Svíce a květiny, které lidé v uplynulých dnech přinesli před dům zesnulého zpěváka Karla Gotta v pražské ulici Nad Bertramkou, byly v noci na pondělí uklizeny. Úklid veřejné komunikace měl původně začít v pondělí, na přání rodiny byl ale termín odložen. Gottova rodina večer informovala, že vzkazy a dárky z pietního místa před vilou si ponechá, další využití svící a květin zvažovala.

"Vzkazy a dárky si rodina ponechá jako památku, stejně jako svíce a část květin, a zvažuje několik možností, jak je ještě využít, aby nesly vzpomínku na odchod Karla Gotta," napsala v pondělí na oficiálních stránkách zpěváka jeho mluvčí Aneta Stolzová.

V pondělí bylo již uklizeno i pietní místo v Kinského zahradě, které magistrát zřídil po dohodě s rodinou a bylo otevřeno do nedělní půlnoci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy