Tesco muselo stáhnout sušenky s alergenem. Arašídů je v nich víc, než kdyby byly vyrobeny správně

Ekonomika Ekonomika
22. 9. 2017 16:04
Obchody Tesco musely z prodeje stáhnout téměř 20 tisíc balení sušenek, které obsahovaly větší množství arašídů, než uváděl obal. Firmě to nařídila Státní zemědělská a potravinářská inspekce, jejíž rozbor v potravině prokázal přítomnost arašídů v koncentraci 253 miligramů na kilogram. Výrobce na obal potraviny sice uvedl, že výrobek může obsahovat stopy arašídů, v laboratoři naměřená hodnota je ale vyšší než "nezáměrná křížová kontaminace při dodržení pravidel správné výrobní praxe". Alergikům by mohla konzumace sušenek způsobit zdravotní komplikace. Do prodeje šlo 36 000 kusů, stáhnout z regálů se podařilo 19 610 z nich. SZPI zahájí s prodejcem správní řízení o uložení pokuty.
Sušenky, které Tesco muselo stáhnout z prodeje.
Sušenky, které Tesco muselo stáhnout z prodeje. | Foto: SZPI
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Východní Indii zasáhl cyklón, do pobřežních oblastí přinesl záplavy

Prudké deště a silný vítr přinesl do východní Indie cyklón, který vyvrátil tisíce stromů a sloupů elektrického vedení. Část pobřežních oblastí postihly záplavy, které odřízly od spojení s okolním světem stovky vesnic, informovala v pondělí agentura AP.

Ze zasažených oblastí zatím nejsou hlášeny žádné potvrzené oběti. Jeden rybář je pohřešován a další utrpěl zranění, když jejich loď smetla vysoká vlna.

Úřady ve státech Odiša a Ándhrapradéš byly v neděli v nejvyšší pohotovosti před příchodem cyklónu, který provázela rychlost větru až 85 kilometrů v hodině. Tisíce lidí byly preventivně evakuovány. V pondělí už bouře zeslábla, zatímco postupuje směrem na západ.

Letos v květnu zasáhla západní pobřeží Indie silná bouře, která si vyžádala nejméně 140 obětí. O týden později zasáhl východní pobřeží Indie a sousední Bangladéš další cyklón, který si vyžádal nejméně šest mrtvých a evakuaci více než miliónu obyvatel.

Zdroj: ČTK
Další zprávy