O polovinu méně rajčat, než sliboval obal. Kaufland musí stáhnout "falšovaný" kečup

Ekonomika Ekonomika
17. 8. 2017 15:47
Prodejny Kaufland musí stáhnout z prodeje kečup, který obsahuje o polovinu méně rajčat, než slibuje na obalu. Nařídila to Státní zemědělská a potravinářská inspekce, podle ní jde o falšovanou potravinu. Konkrétně jde o Benita Ketchup mild, který byl vyroben v Polsku a minimální trvanlivost má do 10. května 2018. "Laboratorní analýza prokázala obsah rajčat v množství 70 gramů použitých na výrobu 100 gramů kečupu," řekl mluvčí inspekce Pavel Kopřiva. Obal přitom sliboval 140 gramů rajčat. "Inspektoři SZPI proto prodejci uložili, aby neprodleně stáhl závadnou šarži potraviny ze všech svých poboček v ČR," dodal Kopřiva. Inspekce nyní zahájí správní řízení o uložení pokuty.
Foto: SZPI
 

Právě se děje

před 50 minutami

Zastupitelé západoněmecké obce z vedení sesadili člena neonacistické strany

Západoněmeckou obec Waldsiedlung již nevede člen krajně pravicové Národnědemokratické strany Německa (NPD) Stefan Jagsch, v úterý ho zastupitelé odvolali a ve funkci ho vystřídala zástupkyně křesťanských demokratů (CDU). Informovala o tom agentura DPA.

Jagsch byl do funkce zvolen v září, a to i s pomocí hlasů CDU, sociálních demokratů (SPD) a liberálů (FDP), což vyvolalo na celoněmecké úrovni tvrdou kritiku. NDP je totiž označována za neonacistickou a zavedené strany s ní spolupracovat odmítají.

Ačkoli CDU, FDP a SPD oficiálně s NPD nespolupracují, zastupitelé těchto tří stran v hesenského Waldsiedlungu, kde žije asi 2600 lidí a který je součástí obce Altenstadt, to nerespektovali. Následnou kritiku odmítali s tím, že nikdo jiný o tuto funkci, která byla volná od června, zájem neměl a že stranická příslušnost nehrála žádnou roli.

Další zprávy