O polovinu méně rajčat, než sliboval obal. Kaufland musí stáhnout "falšovaný" kečup

Ekonomika Ekonomika
17. 8. 2017 15:47
Prodejny Kaufland musí stáhnout z prodeje kečup, který obsahuje o polovinu méně rajčat, než slibuje na obalu. Nařídila to Státní zemědělská a potravinářská inspekce, podle ní jde o falšovanou potravinu. Konkrétně jde o Benita Ketchup mild, který byl vyroben v Polsku a minimální trvanlivost má do 10. května 2018. "Laboratorní analýza prokázala obsah rajčat v množství 70 gramů použitých na výrobu 100 gramů kečupu," řekl mluvčí inspekce Pavel Kopřiva. Obal přitom sliboval 140 gramů rajčat. "Inspektoři SZPI proto prodejci uložili, aby neprodleně stáhl závadnou šarži potraviny ze všech svých poboček v ČR," dodal Kopřiva. Inspekce nyní zahájí správní řízení o uložení pokuty.
Foto: SZPI
 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

Biden chce prodloužit smlouvu s Ruskem o kontrole jaderných zbraní, Kreml to vítá

Americký prezident Joe Biden bude usilovat o pětileté prodloužení dohody s Ruskem o kontrole jaderných zbraní Nový START. Napsal to dnes deník The Washington Post (WP) a zprávu později potvrdila i prezidentova mluvčí. Smlouva byla podepsaná v roce 2010 v Praze a její platnost vyprší 5. února.

Antony Blinken, jehož Biden nominoval do funkce šéfa diplomacie, informoval Kongres, že Bidenova administrativa hodlá usilovat o pětileté prodloužení smlouvy. Kreml oznámil, že takové prodloužení uvítá.

Jak napsal WP, o prodloužení klíčového dokumentu, i když méně než o pět let, usilovala v posledních měsících i předchozí administrativa Donalda Trumpa. Nepodařilo se jí to kromě jiného kvůli tomu, že americký zmocněnec pro jadernou problematiku strávil měsíce přesvědčováním Číny, aby se k dohodě připojila. O možnosti zahrnout do prodloužené dohody Čínu se zmínil i generální tajemník NATO Jens Stoltenberg.

Zdroj: ČTK
Další zprávy