Celý život v Máji: Prodavač byl někdo. Na první jídlo pro psy jsme koukali jak janci

Celý život v Máji: Prodavač byl někdo. Na první jídlo pro psy jsme koukali jak janci
Merkur, Odol nebo Pitralon. Prodavačka Jana Peprná si i po 44 letech, co pracuje v pražském obchodním domě Máj (nyní pod názvem My), vybavuje ceny výrobků, za které je prodávala zákazníkům za socialismu. V Máji pracuje od jeho otevření v roce 1975. V květnu její věrnost tradičnímu obchoďáku skončí. Budovu převezme nový majitel, developer Amádeus Real, a ten v ní již nebude řídit celý prodejní komplex, ale prostory bude pronajímat jednotlivým firmám. Podívejte se, jak vzpomíná na svou dlouhou kariéru.
"Prodavačky, to byl někdo. Dokázaly sehnat zboží, co jinde nebylo, a zákazníci s nimi chtěli mít dobré vztahy. Dnes už to tak není," vzpomíná pro Aktuálně.cz žena, co pracuje na jednom místě 44 let. "Ceny zboží se jen tak neměnily, znala jsem jich stovky, Iron stál 3,50, mýdlo s jelenem 2,50 a mýdlo Hellada 4,60 Kč," vyjmenovává Peprná.
V Bílé labuti prodávala osm let.
V roce 1973 (5. června) začaly na rohu Spálené a Národní ulice stavět dvě švédské konstrukční firmy - SIAB a ABV Stockholm - nový obchodní dům.
Foto: Jakub Plíhal
Iva Špačková Iva Špačková
Aktualizováno 23. 3. 2019 12:57
Merkur, Odol nebo Pitralon. Prodavačka Jana Peprná si i po 44 letech, co pracuje v obchodním domě Máj (nyní pod názvem My), vybavuje ceny výrobků, za které je prodávala zákazníkům za socialismu. "Ceny zboží se jen tak neměnily, znala jsem jich stovky, Iron stál 3,50, mýdlo s jelenem 2,50 a mýdlo Hellada 4,60 Kč," vyjmenovává Peprná. Podívejte se, jak vzpomíná na svou dlouhou kariéru.
 

Právě se děje

před 42 minutami

Boeing vyplatí odškodné rodinám obětí dvou nehod stroje 737 MAX

Americký výrobce letecké techniky Boeing odškodní rodiny 346 lidí, kteří zahynuli při haváriích dvou letadel typu 737 MAX v Etiopii a Indonésii. Poškozeným vyplatí 144 500 dolarů (3,4 milionu korun), uvedla dnes společnost v prohlášení.

Padesátimilionový fond, který vznikl letos v červenci a z něhož chce Boeing pozůstalé vyplatit, začne okamžitě přijímat žádosti od pozůstalých. Částka bude uvolněna nezávisle na žalobách, kterým firma kvůli haváriím čelí. Odškodnění si rodiny mohou nárokovat do konce listopadu.

Letecká společnost také v červenci prohlásila, že hodlá vyhradit dalších 50 milionů dolarů (1,1 miliardy korun) na podporu vzdělávání a hospodářství v obou zemích, kde k nehodám došlo.

Boeing 737 MAX 8 letecké společnosti Ethiopian Airlines spadl letos v březnu šest minut po startu z letiště zhruba 60 kilometrů od etiopské metropole Addis Abeba. Při nehodě zemřelo všech 157 lidí na palubě. Oběťmi byli lidé z 35 zemí, včetně čtyř Slováků.

Stejný stroj měl nehodu už loni v říjnu, kdy se letadlo nízkonákladové společnosti Lion Air se 189 lidmi na palubě zřítilo po startu z letiště v Jakartě. Ani tehdy neštěstí nikdo nepřežil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy