Celý život v Máji: Prodavač byl někdo. Na první jídlo pro psy jsme koukali jak janci

Celý život v Máji: Prodavač byl někdo. Na první jídlo pro psy jsme koukali jak janci
Merkur, Odol nebo Pitralon. Prodavačka Jana Peprná si i po 44 letech, co pracuje v pražském obchodním domě Máj (nyní pod názvem My), vybavuje ceny výrobků, za které je prodávala zákazníkům za socialismu. V Máji pracuje od jeho otevření v roce 1975. V květnu její věrnost tradičnímu obchoďáku skončí. Budovu převezme nový majitel, developer Amádeus Real, a ten v ní již nebude řídit celý prodejní komplex, ale prostory bude pronajímat jednotlivým firmám. Podívejte se, jak vzpomíná na svou dlouhou kariéru.
"Prodavačky, to byl někdo. Dokázaly sehnat zboží, co jinde nebylo, a zákazníci s nimi chtěli mít dobré vztahy. Dnes už to tak není," vzpomíná pro Aktuálně.cz žena, co pracuje na jednom místě 44 let. "Ceny zboží se jen tak neměnily, znala jsem jich stovky, Iron stál 3,50, mýdlo s jelenem 2,50 a mýdlo Hellada 4,60 Kč," vyjmenovává Peprná.
V Bílé labuti prodávala osm let.
V roce 1973 (5. června) začaly na rohu Spálené a Národní ulice stavět dvě švédské konstrukční firmy - SIAB a ABV Stockholm - nový obchodní dům.
Foto: Jakub Plíhal
Iva Špačková Iva Špačková
Aktualizováno 23. 3. 2019 12:57
Merkur, Odol nebo Pitralon. Prodavačka Jana Peprná si i po 44 letech, co pracuje v obchodním domě Máj (nyní pod názvem My), vybavuje ceny výrobků, za které je prodávala zákazníkům za socialismu. "Ceny zboží se jen tak neměnily, znala jsem jich stovky, Iron stál 3,50, mýdlo s jelenem 2,50 a mýdlo Hellada 4,60 Kč," vyjmenovává Peprná. Podívejte se, jak vzpomíná na svou dlouhou kariéru.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Dálnici D5 u Berouna zavřela nehoda tří aut

Dálnici D5 poblíž Berouna v neděli večer zhruba na hodinu zavřela ve směru na Plzeň nehoda dvou osobních aut a kamionu. Jeden muž je těžce zraněný, záchranáři na místo poslali i vrtulník. Vyplývá to z informací od policejní mluvčí Lucie Novákové a Národního dopravního informačního centra.

"Máme tam havarovaná dvě osobní vozidla. Kousek před nimi je zastavený ještě kamion, který byl taky účastníkem dopravní nehody," popsala Nováková místo havárie. Těžce zraněný muž je z jednoho z osobních aut, dodala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy