Celý život v Máji: Prodavač byl někdo. Na první jídlo pro psy jsme koukali jak janci

Celý život v Máji: Prodavač byl někdo. Na první jídlo pro psy jsme koukali jak janci
Merkur, Odol nebo Pitralon. Prodavačka Jana Peprná si i po 44 letech, co pracovala v pražském obchodním domě Máj (nyní pod názvem My), vybavuje ceny výrobků, za které je prodávala zákazníkům za socialismu. V Máji pracovala od jeho otevření v roce 1975 do roku 2019. Budovu poté převzal nový majitel, developer Amadeus Real, a ten v ní již neřídí celý prodejní komplex, ale prostory pronajímá jednotlivým firmám. Podívejte se, jak vzpomíná na svou dlouhou kariéru.
"Prodavačky, to byl někdo. Dokázaly sehnat zboží, co jinde nebylo, a zákazníci s nimi chtěli mít dobré vztahy. Dnes už to tak není," vzpomíná pro Aktuálně.cz žena, co pracuje na jednom místě 44 let. "Ceny zboží se jen tak neměnily, znala jsem jich stovky, Iron stál 3,50, mýdlo s jelenem 2,50 a mýdlo Hellada 4,60 Kč," vyjmenovává Peprná.
V Bílé labuti prodávala osm let.
V roce 1973 (5. června) začaly na rohu Spálené a Národní ulice stavět dvě švédské konstrukční firmy - SIAB a ABV Stockholm - nový obchodní dům.
Foto: Jakub Plíhal
Iva Špačková Iva Špačková
Aktualizováno 23. 3. 2019 12:57
Merkur, Odol nebo Pitralon. Prodavačka Jana Peprná si i po 44 letech, co pracovala v obchodním domě Máj (nyní pod názvem My), vybavuje ceny výrobků, za které je prodávala zákazníkům za socialismu. "Ceny zboží se jen tak neměnily, znala jsem jich stovky, Iron stál 3,50, mýdlo s jelenem 2,50 a mýdlo Hellada 4,60 Kč," vyjmenovává Peprná. Podívejte se, jak vzpomíná na svou dlouhou kariéru.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy