Foto: Dům duchů ožívá. Nové outletové centrum láká na slevy a starou Prahu, chce být největší

Klikněte pro vstup do fotogalerie.
Ukázala také tyto vizualizace. Cizinci tady mohou poznat Prahu, aniž by skutečně vjeli do města. Vnitřek outletového centra má totiž připomínat Staré Město, inspirací byla Pařížská ulice.
A tady už jsme v současnosti. Prague The Style Outlets se konečně otevírá veřejnosti. Zatím bude obsazena jen část areálu, postupně se mají přidávat další obchody.
Zpočátku otevře své prodejny 61 značek. Některé mají na českém trhu premiéru - například italské Gattinoni Roma, Marina Militare a Massimo Rebecchi či španělská značka obuvi Hispanitas.
Nechybí ani outletová prodejna hračkářství Hamleys (velkou prodejnu už má na pěší zóně ve skutečném centru Prahy). O občerstvení se postarají La Pasteria, Krušovická Šalanda nebo Flo Cafe.
Foto: Zbyněk Pecák
Petr Kučera Petr Kučera
17. 5. 2018 21:33
Po deseti letech od původně plánovaného termínu se poblíž ruzyňského letiště otevírá Prague The Style Outlets. Podívejte se dovnitř.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Jihomoravští hasiči kvůli bouřkám zasahovali u 50 událostí, hlavně u spadlých stromů

Jihomoravští hasiči dnes večer v souvislosti s bouřkami dosud zasahovali u více než 50 událostí. Nejčastěji to jsou stromy, které spadly na silnici. Hasiči také odčerpávali vodu ze zatopeného rodinného domu. Zhruba od 20:30 vyjíždějí převážně na Znojemsko, poté se bouřka přesunula na Brněnsko.

"Kromě popadaných stromů jsme zajistili také jednu nalomenou májku a pomáhali u dopravní nehody, kde auta narazila do spadlého stromu. Mělo by to být bez zranění. Naštěstí zatím není nic vážného," řekl zhruba ve 21:45 mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška. Kolem 22:00 začali hasiči evidovat první případy v Brně.

Pro Jihomoravský kraj platí podle webu meteorologů výstraha před velmi silnými bouřkami, někdy i s přívalovými srážkami, celou noc. Pondělní ráno a dopoledne by mělo být klidné, výstraha opět platí od odpoledne až do noci na úterý. Pro Boskovice a Tišnov platí rovněž povodňová bdělost.

Zdroj: ČTK
Další zprávy