Největší česká banka má problém: Stále jí nefunguje Apple Pay pro držitele Mastercard

Olga Skalková Olga Skalková
5. 3. 2019 16:30
V úterý 19. února šest tuzemských bank oznámilo, že spouští dlouho očekávanou platební službu, díky které je možné zaplatit u bezkontaktního terminálu místo plastové karty telefonem iPhone. Do první vlny patří i největší banka v počtu klientů Česká spořitelna. Dosud se jí ale tuto službu pro velkou část držitelů jejích karet zprovoznit nepodařilo.
Foto: Apple

Hned v první tiskové zprávě ke službě Apple Pay Česká spořitelna sice uvedla, že placení mobilním telefonem Apple je dostupné jen pro klienty s kartou Visa, avšak pro karty Mastercard ho slíbila brzy - začátkem března. Doposud ale tuto službu nepodporuje.

Nyní spořitelna tvrdí, že to bude tento měsíc, přesné datum ale stále neuvádí. "Jsme ve finální fázi testování a službu Apple Pay spustíme pro klienty s kartami Mastercard v průběhu března," řekl on-line deníku Aktuálně.cz tiskový mluvčí ČS Filip Hrubý.

"V tuto chvíli nedokážu přesně říct, zda to bude 10., nebo 20. března, nebo nějaký jiný den v březnu. S testováním Mastercard jsme začali později, a proto ke spuštění dojde až v tomto měsíci," vysvětlil Hrubý. "Vyjádření v tiskové zprávě, kde jsme komunikovali spuštění na počátku března, nebylo úplně přesné," dodal mluvčí.

Na poslední chvíli se zrychlovalo

Česká spořitelna se snaží zbavit nálepky bankovního dinosaura, kterou má stále mezi některými tuzemskými zákazníky. Mimo jiné usiluje o spuštění technologických novinek, se kterými v poslední době přichází mezi prvními bankami na trhu a intenzivně je také propaguje.

V ostatních bankách, které Apple Pay už nabízejí, podporují tuto službu jak pro karty Visa, tak i pro karty Mastercard.

Podle šéfa společnosti Mastercard pro Česko, Slovensko a Maďarsko Miroslava Lukeše je tato kartová společnost připravena podpořit službu Apple Pay ve všech bankách, aby ji klienti mohli začít využívat. "Záleží však na připravenosti jednotlivých bank," řekl Miroslav Lukeš.

Za zpožděním Apple Pay pro karty Mastercard od České spořitelny může být to, že podle původních plánů se služba měla spustit v Česku až v březnu, ale některé subjekty měly zájem ji urychlit. Podle informací z trhu pak spořitelna přistoupila na včasnější termín, aniž by byla připravena podporovat Apple Pay pro karty obou hlavních vydavatelů, tedy od společností Visa i Mastercard.

Kromě České spořitelny službu svým klientům nabízí Komerční banka, Moneta, Air Bank, mBank, J&T Banka, dále pak společnost Twisto a do iPhonu si lze nahrát od Edenredu také virtuální stravenky Ticket Restaurant.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V muzeu ve Francii se zabarikádoval muž a vyhrožoval lidem, policie ho zadržela

V archeologickém muzeu v jihofrancouzském městě Saint-Raphaël se ve středu ráno zabarikádoval muž. Po několika hodinách jej zásahová jednotka francouzské policie zadržela, informovala agentura AFP. Muž z budovy vykřikoval výhrůžky a na zdi objektu se našly "znepokojivé" nápisy v arabštině. Podle serveru France Bleu policie předpokládá, že muž má psychické problémy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy