Přespat v supermarketu jako král. Lidl nabízí Irům možnost strávit noc mezi regály

Pavla Adamcová Pavla Adamcová
Aktualizováno 21. 5. 2021 14:27
Cestování a ubytování v rámci dovolené je v době pandemie koronaviru stále problematické. Obchodní řetězec Lidl se to ovšem svým zákazníkům v Irsku rozhodl vykompenzovat po svém - vyhlásil totiž soutěž o noc strávenou přímo v jedné z uzavřených prodejen. Láká přitom na večeři od soukromého kuchaře, kosmetickou péči nebo kino.
Irská pobočka vyhlásila soutěž Noc v Lidlu.
Irská pobočka vyhlásila soutěž Noc v Lidlu. | Foto: Lidl Ireland

Soutěž irské pobočky řetězce pod názvem Noc v Lidlu výherci s doprovodem nabízí ubytování "v srdci supermarketu" s výhledem na ostrůvek s ovocem a zeleninou. "Aktuálně o obdobné aktivitě v tuzemsku neuvažujeme," uvedl pro on-line deník Aktuálně.cz mluvčí českého Lidlu Tomáš Myler.

V nabídce uzavřeného obchodu je večeře, ochutnávka vín, kosmetické zkrášlení i možnost sledovat film na velké obrazovce, uvádí irská pobočka.

"Až se noc přiblíží ke svému konci, uvelebte se mezi měkkými prostěradly a nadýchanými polštáři, které vám pomohou zrelaxovat, zatímco prožíváte svůj celoživotní sen - strávit noc v Lidlu," pokračuje s notnou mírou nadsázky prodejce.

"O pohled do zákulisí nejoblíbenějšího národního prodejce byl vždy obrovský zájem a my jsme potěšeni, že tento životní zážitek můžeme pouze na jednu noc zprostředkovat jednomu šťastnému fanouškovi," cituje server Irish Examiner Anitu Breakovou, která má v irském Lidlu soutěž na starost.

Není to poprvé, co se řetězci podařilo zaujmout veřejnost. Loni například spustil prodej limitované edice se svým logem. Sám prodejce přitom připustil, že řada zákazníků edici vnímá jako recesi.

Oblečení se ale obratem vyprodalo a jednotlivé kousky se následně na bazarech přeprodávaly za vysoké ceny. Lidl tak proto i v Česku přišel s rozšířenou nabídkou této speciální edice.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Krupobití a bouřky zasáhly Jihomoravský kraj. Dálnice D2 je neprůjezdná kvůli pádu vedení

Bouřky a krupobití zasáhly večer Jihomoravský kraj, především Břeclavsko. Kvůli spadlým drátům elektrického vedení je v obou směrech neprůjezdná dálnice D2 v okolí Břeclavi. O neprůjezdné dálnici informoval mluvčí policie David Chaloupka. Hasiči zatím mají 30 výjezdů, řeší utržené střechy i spadlé stromy. Řekl to mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Chaloupka zatím nemá informace, že by fungoval na dálnici odklon nebo jak velká je kolona. "Stalo se to před chvílí," poznamenal mluvčí. Podle něj má policie nahlášených v souvislosti s počasím více událostí, mezi které patří dům bez střechy, spadený strom na auto, ale taky plechová garáž, která uletěla.

Případy řeší i hasiči. "Máme tam ulítlou střechu, spadenou stěnu v kuchyni, spadené dráty elektrického vedení, ale také okna rozbitá kroupami," řekl Mikoška.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Britský operátor EE znovu zavede roamingový poplatek za volání v Evropě

Britský mobilní operátor EE od příštího roku znovu zavede roamingový příplatek za telefonování v jiných evropských zemích. Firma vlastněná britskou telekomunikační společností BT to uvedla ve svém čtvrtečním sdělení. Dříve přitom stejně jako ostatní britští operátoři tvrdila, že se po brexitu k takovému kroku nechystá, připomněla agentura AP. Zrušení roamingu v červnu 2017 ušetřilo britským turistům a jiným cestovatelům miliony liber na poplatcích za používání chytrých telefonů v evropském zahraničí.

EE uvedla, že poplatek budou muset od ledna 2022 platit zákazníci, kteří se zaregistrují po 7. červenci. Za volání, posílání textových zpráv a využívaní dat ve 47 evropských zemích s výjimkou Irska jim firma bude denně účtovat dvě libry (necelých 60 Kč). Svůj záměr společnost odůvodnila tím, že tak chce "podpořit investice" v Británii.

Zdroj: ČTK
Další zprávy