Kuřata místo burgerů. McDonald’s na ruzyňském letišti končí, nahradí ho KFC

Iva Špačková Iva Špačková
Aktualizováno 22. 11. 2017 13:57
Řetězec s rychlým občerstvením KFC otevře na Letišti Václava Havla restauraci v místech, kde přes 10 let stával jeho konkurent McDonald’s.
Nová křídla na letišti. (ilustrační foto)
Nová křídla na letišti. (ilustrační foto) | Foto: KFC

Praha - Fastfoodový řetězec KFC porazil na pražském Letišti Václava Havla svého konkurenta McDonald’s. Vyhrál výběrové řízení na nového provozovatele občerstvení a možná už před Vánoci začne cestujícím nabízet kuřata v místech, kde od roku 2007 servíroval hamburgery jeho rival.

Podle prvních informací, s nimiž přišel server Zdopravy.cz, se měla restaurace ve spojovací chodbě mezi terminály 1 a 2 otevřít v lednu. Pokud však KFC stihne přestavět pobočku dříve, může otevřít ještě před vánočními svátky.

"Termín leden 2018 platí v tuto chvíli jako nejzazší. Bude-li restaurace otevřena již před vánočními svátky, nemůžeme v tuto chvíli vzhledem ke stále probíhajícím stavebním pracím s jistotou potvrdit," upřesňuje mluvčí Letiště Praha Roman Pacvoň.

Společnost AmRest ve středu odpoledne upřesnila, že pobočku otevře již 15. prosince. "V den otevření budou nabízet hostesky křupavá pikantní křidýlka Hot Wings zdarma," doplnil Libor Hubík, šéf KFC pro ČR a Rakousko. 

Společnost AmRest, pod niž KFC spadá, tak obsadí jedno z nejlukrativnějších míst v Česku na úkor svého amerického konkurenta. "Z letiště jsme neodešli dobrovolně. Letiště vypsalo tendr, který jsme bohužel nevyhráli," říká ředitelka komunikace McDonald's Zuzana Svobodová.

Ve výběrovém řízení, které ruzyňské letiště vypsalo letos na jaře, rozhodovala nabídková cena, podnikatelský záměr včetně specifikace produktu a kvalita poskytovaných služeb včetně referencí uchazeče. Nakonec rozhodla cena. "V bodě dvě a tři byly nabídky, které jsme obdrželi, srovnatelné," uvádí Pacvoň s tím, že letiště chtělo místo obsadit společností se zkušenostmi ze zahraničí.

Foto: jenprace.cz

Pobočka KFC bude otevřena denně od 7:00 do 22:00, tedy o hodinu déle než McDonald’s, který otevíral v sedm a zavíral ve 21 hodin. Se zahraničními cestujícími se personál bude domlouvat anglicky, německy nebo rusky. Pro novou restauraci shání AmRest ještě posily - nabízí jim mzdu od 117 korun za hodinu plus desetiprocentní příplatky za práci v noci a o víkendech a další benefity.

McDonald’s sice po deseti letech na letišti skončil, neznamená to ale, že tam v dohledné době znovu nezačne jídlo nabízet po boku svého konkurenta. Letiště Praha totiž plánuje gastronomické služby ve svém areálu dále rozšiřovat, nyní pokračují výběrová řízení.

"Naším cílem je nabídnout cestujícím co nejširší nabídku v oblasti gastronomických služeb. Oba řetězce tedy rozhodně na letišti zastoupeny být mohou. V minulosti tomu dokonce tak i bylo - KFC na Letišti Praha působilo v letech 2006 až 2011," dodává mluvčí Pacvoň.

 

Právě se děje

před 38 minutami

Jablonec a Liberec odehrají v boji s pandemií imaginární derby

Fotbalisté Jablonce a Liberce sice kvůli pandemii nového koronaviru a přerušení ligy nebudou moci o prvním dubnovém víkendu odehrát plánované podještědské derby na hřišti, zápas se ale uskuteční aspoň imaginárně. Severočeští rivalové začnou v pondělí na odložené utkání prodávat vstupenky v hodnotě 100 korun a výtěžek věnují Krajské nemocnici v Liberci na podporu v boji s nemocí COVID-19.

Fanoušci si mohou v internetové síti Ticketstream kupovat lístky až do neděle, kdy se mělo derby původně hrát. Počet charitativních vstupenek není nijak omezen.

"Místo prestižní fotbalové bitvy se teď svádí jiný a mnohem zásadnější boj, a to boj o lidské životy. Nesvádí ho fotbalisté na zeleném trávníku, ale zdravotníci v nemocnicích. Jejich soupeř je bohužel obzvlášť zákeřný a o to jsou jejich statečné a obětavé výkony obdivuhodnější. V tom boji jim všichni musíme aspoň symbolicky pomoct," uvedly kluby ve společném prohlášení.

Fanoušci po zaplacení obdrží e-mailem speciální elektronickou vstupenku. "Poslouží vám jako stálá připomínka toho, že když to bylo třeba, nezůstali jste v ofsajdu. Věříme, že se v našem kraji najde dost lidí, kteří své zdravotníky v jejich zápase nenechají samotné. Pořiďte si svou vstupenku na derby proti koronaviru, pořiďte ji i svým blízkým. Nikdy nevíte, kdy někdo z nich pomoc zdravotníků bude taky potřebovat," dodali severočeští rivalové.

Podobnou iniciativu spustila nedávno Zbrojovka Brno, která se snaží vyprodat někdejší stadion Lužánky při imaginárním utkání se Slavií. Jde o připomínku slavného zápasu z října 1996, na který dorazilo 44.120 diváků, což je dodnes nejvyšší návštěva samostatné ligy. Výtěžek z virtuálních vstupenek získá na boj s koronavirem brněnská Fakultní nemocnice v Bohunicích.

Další zprávy