Kuřata místo burgerů. McDonald’s na ruzyňském letišti končí, nahradí ho KFC

Iva Špačková Iva Špačková
Aktualizováno 22. 11. 2017 13:57
Řetězec s rychlým občerstvením KFC otevře na Letišti Václava Havla restauraci v místech, kde přes 10 let stával jeho konkurent McDonald’s.
Nová křídla na letišti. (ilustrační foto)
Nová křídla na letišti. (ilustrační foto) | Foto: KFC

Praha - Fastfoodový řetězec KFC porazil na pražském Letišti Václava Havla svého konkurenta McDonald’s. Vyhrál výběrové řízení na nového provozovatele občerstvení a možná už před Vánoci začne cestujícím nabízet kuřata v místech, kde od roku 2007 servíroval hamburgery jeho rival.

Podle prvních informací, s nimiž přišel server Zdopravy.cz, se měla restaurace ve spojovací chodbě mezi terminály 1 a 2 otevřít v lednu. Pokud však KFC stihne přestavět pobočku dříve, může otevřít ještě před vánočními svátky.

"Termín leden 2018 platí v tuto chvíli jako nejzazší. Bude-li restaurace otevřena již před vánočními svátky, nemůžeme v tuto chvíli vzhledem ke stále probíhajícím stavebním pracím s jistotou potvrdit," upřesňuje mluvčí Letiště Praha Roman Pacvoň.

Společnost AmRest ve středu odpoledne upřesnila, že pobočku otevře již 15. prosince. "V den otevření budou nabízet hostesky křupavá pikantní křidýlka Hot Wings zdarma," doplnil Libor Hubík, šéf KFC pro ČR a Rakousko. 

Společnost AmRest, pod niž KFC spadá, tak obsadí jedno z nejlukrativnějších míst v Česku na úkor svého amerického konkurenta. "Z letiště jsme neodešli dobrovolně. Letiště vypsalo tendr, který jsme bohužel nevyhráli," říká ředitelka komunikace McDonald's Zuzana Svobodová.

Ve výběrovém řízení, které ruzyňské letiště vypsalo letos na jaře, rozhodovala nabídková cena, podnikatelský záměr včetně specifikace produktu a kvalita poskytovaných služeb včetně referencí uchazeče. Nakonec rozhodla cena. "V bodě dvě a tři byly nabídky, které jsme obdrželi, srovnatelné," uvádí Pacvoň s tím, že letiště chtělo místo obsadit společností se zkušenostmi ze zahraničí.

Foto: jenprace.cz

Pobočka KFC bude otevřena denně od 7:00 do 22:00, tedy o hodinu déle než McDonald’s, který otevíral v sedm a zavíral ve 21 hodin. Se zahraničními cestujícími se personál bude domlouvat anglicky, německy nebo rusky. Pro novou restauraci shání AmRest ještě posily - nabízí jim mzdu od 117 korun za hodinu plus desetiprocentní příplatky za práci v noci a o víkendech a další benefity.

McDonald’s sice po deseti letech na letišti skončil, neznamená to ale, že tam v dohledné době znovu nezačne jídlo nabízet po boku svého konkurenta. Letiště Praha totiž plánuje gastronomické služby ve svém areálu dále rozšiřovat, nyní pokračují výběrová řízení.

"Naším cílem je nabídnout cestujícím co nejširší nabídku v oblasti gastronomických služeb. Oba řetězce tedy rozhodně na letišti zastoupeny být mohou. V minulosti tomu dokonce tak i bylo - KFC na Letišti Praha působilo v letech 2006 až 2011," dodává mluvčí Pacvoň.

 

Právě se děje

před 32 minutami

Záchranáři v Číně vysvobodili prvního ze zavalených horníků

Záchranáři vysvobodili prvního z čínských horníků, které před dvěma týdny ve zlatém dole uvěznila exploze. Muž byl bez prodlení převezen do nemocnice na ošetření. S odvoláním na čínská státní média o tom informovaly zahraniční agentury.

Horník byl podle čínské státní televize CCTV "extrémně zesláblý". Na záběrech záchranáři vyčerpaného muže s černou páskou přes oči a zabaleného v dece vyzvedli z dolu a předali ošetřovatelům.

Neštěstí se stalo 10. ledna ve zlatém dole nedaleko města Jen-tchaj v provincii Šan-tung na východě země. V podzemní pasti, více než 600 metrů od vstupu do šachty, uvízlo 22 lidí. Výbuch vážně poškodil přístup na dno dolu a komunikační kabely. Záchranáři ale tento týden zaslechli údery do potrubí, jimiž část horníků dala najevo, že jsou stále naživu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy