Kuřata místo burgerů. McDonald’s na ruzyňském letišti končí, nahradí ho KFC

Iva Špačková Iva Špačková
Aktualizováno 22. 11. 2017 13:57
Řetězec s rychlým občerstvením KFC otevře na Letišti Václava Havla restauraci v místech, kde přes 10 let stával jeho konkurent McDonald’s.
Nová křídla na letišti. (ilustrační foto)
Nová křídla na letišti. (ilustrační foto) | Foto: KFC

Praha - Fastfoodový řetězec KFC porazil na pražském Letišti Václava Havla svého konkurenta McDonald’s. Vyhrál výběrové řízení na nového provozovatele občerstvení a možná už před Vánoci začne cestujícím nabízet kuřata v místech, kde od roku 2007 servíroval hamburgery jeho rival.

Podle prvních informací, s nimiž přišel server Zdopravy.cz, se měla restaurace ve spojovací chodbě mezi terminály 1 a 2 otevřít v lednu. Pokud však KFC stihne přestavět pobočku dříve, může otevřít ještě před vánočními svátky.

"Termín leden 2018 platí v tuto chvíli jako nejzazší. Bude-li restaurace otevřena již před vánočními svátky, nemůžeme v tuto chvíli vzhledem ke stále probíhajícím stavebním pracím s jistotou potvrdit," upřesňuje mluvčí Letiště Praha Roman Pacvoň.

Společnost AmRest ve středu odpoledne upřesnila, že pobočku otevře již 15. prosince. "V den otevření budou nabízet hostesky křupavá pikantní křidýlka Hot Wings zdarma," doplnil Libor Hubík, šéf KFC pro ČR a Rakousko. 

Společnost AmRest, pod niž KFC spadá, tak obsadí jedno z nejlukrativnějších míst v Česku na úkor svého amerického konkurenta. "Z letiště jsme neodešli dobrovolně. Letiště vypsalo tendr, který jsme bohužel nevyhráli," říká ředitelka komunikace McDonald's Zuzana Svobodová.

Ve výběrovém řízení, které ruzyňské letiště vypsalo letos na jaře, rozhodovala nabídková cena, podnikatelský záměr včetně specifikace produktu a kvalita poskytovaných služeb včetně referencí uchazeče. Nakonec rozhodla cena. "V bodě dvě a tři byly nabídky, které jsme obdrželi, srovnatelné," uvádí Pacvoň s tím, že letiště chtělo místo obsadit společností se zkušenostmi ze zahraničí.

Foto: jenprace.cz

Pobočka KFC bude otevřena denně od 7:00 do 22:00, tedy o hodinu déle než McDonald’s, který otevíral v sedm a zavíral ve 21 hodin. Se zahraničními cestujícími se personál bude domlouvat anglicky, německy nebo rusky. Pro novou restauraci shání AmRest ještě posily - nabízí jim mzdu od 117 korun za hodinu plus desetiprocentní příplatky za práci v noci a o víkendech a další benefity.

McDonald’s sice po deseti letech na letišti skončil, neznamená to ale, že tam v dohledné době znovu nezačne jídlo nabízet po boku svého konkurenta. Letiště Praha totiž plánuje gastronomické služby ve svém areálu dále rozšiřovat, nyní pokračují výběrová řízení.

"Naším cílem je nabídnout cestujícím co nejširší nabídku v oblasti gastronomických služeb. Oba řetězce tedy rozhodně na letišti zastoupeny být mohou. V minulosti tomu dokonce tak i bylo - KFC na Letišti Praha působilo v letech 2006 až 2011," dodává mluvčí Pacvoň.

 

Právě se děje

před 34 minutami

Trump zrušil veškeré sankce, které USA uvalily na Turecko kvůli operaci v Sýrii

Americký prezident Donald Trump nařídil zrušit veškeré sankce, které Spojené státy minulý týden uvalily na Turecko kvůli jeho vojenskému vpádu na severovýchod Sýrie. Trump to oznámil na tiskové konferenci s tím, že Turecko informovalo americkou vládu, že v Sýrii ukončí bojové operace a že klid zbraní bude trvalý.

Trump také naznačil, že sankce proti Turecku mohou být opět uvaleny, pokud by se "stalo něco, co by se mu nelíbilo".

Zdroj: ČTK
před 36 minutami

Pohledávky britské Citibank vůči OKD jsou platné, rozhodl soud

Pohledávky za více než deset miliard korun, které za společností OKD přihlásila v roce 2016 britská banka Citibank, jsou oprávněné. Rozhodl o tom Krajský soud v Ostravě. Rozhodnutí zatím není pravomocné. Spor pravděpodobně bude pokračovat u vyšší instance, protože zástupce insolvenčního správce i státní zástupce se odvolají. Rozhodnutí soudu právníci obou stran odmítli komentovat.

Těžební firma OKD se do úpadku dostala v roce 2016. Insolvenční správce Lee Louda tehdy pohledávky Citibank zamítl, a banka se tak nemohla účastnit insolvenčního řízení, jinak by byla největším věřitelem firmy. Citibank zastupuje držitele dluhopisů, které vydala v roce 2014 společnost New World Resources (NWR), jež v té době byla majitelem OKD. Společnost OKD za tyto závazky ručila.

Zdroj: ČTK
Další zprávy