KFC bude po Praze a Plzni rozvážet jídlo i v Brně. Slibuje dodání do půl hodiny

ČTK ČTK
18. 10. 2017 9:21
Na rozvozu KFC nově spolupracuje se start-upem DoDo.
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek. | Foto: KFC

Praha - Řetězec restaurací rychlého občerstvení KFC rozšířil rozvoz jídla do Brna, na rozvozu nově spolupracuje se start-upem DoDo. V Praze a Plzni KFC posiluje rozvozové kapacity. V hlavním městě je nyní průměr kolem stovky objednávek denně.

Průměrný čas doručení v nejfrekventovanější pražské oblasti je podle řetězce 21 minut od objednání. Maximální čas doručení objednávky, včetně přípravy jídla, je 30 minut. Podle ředitele start-upu DoDo Michala Menšíka mají zaměstnanci na celou přípravu jídla deset minut. "Zbytek času pak zůstává na přepravu objednávek," uvedl.

V Brně a Praze je průměr kolem stovky objednávek denně. V hlavním městě jde však stále zatím jen o tři zapojené testovací restaurace, takže zájem podle šéfa společnosti AmRest Libora Hubíka ještě výrazně poroste.

KFC do budoucna plánuje rozšiřovat a provozovat rozvoz i vlastními prostředky, nejen pomocí externích partnerů, jako je DoDo. KFC začala s rozvozem jídla před prázdninami, start se společnosti ale příliš nepovedl. Řetězec nejdříve službu avizoval jako rozvoz zdarma, zboží však ve skutečnosti stálo více než v kamenném obchodě. Někteří zákazníci si kvůli tomu stěžovali i České obchodní inspekci. Inspekce ale pochybení neshledala.

DoDo má v Praze více než 50 automobilů a zhruba 150 kurýrů. Jejich pohyb kompletně řídí mobilní aplikace napojená na systém provozoven jednotlivých KFC restaurací.

Provozovateli řetězců restaurací rychlého občerstvení KFC a Burger King v Česku - společnosti AmRest - předloni vzrostl meziročně více než trojnásobně zisk na 134 milionů korun. Tržby firmy v restauracích vzrostly o zhruba 12 procent na 2,34 miliardy korun.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Při střetech se squattery v Berlíně bylo zraněno 60 policistů

Okolo 60 policistů v Berlíně ve středu utrpělo zranění při střetech se squattery, kteří se snažili zabránit požární inspekci v činžovním domě, jenž okupují. Budova v Rižské ulici 94 (Rigaer Strasse) ve čtvrti Friedrichshain patří k nejznámějším squatům v Berlíně.

Policie se snažila oblast zabezpečit před protipožární inspekcí plánovanou na čtvrtek. Asi 200 zamaskovaných lidí házelo po policistech kamení a petardy, na ulicích postavili barikády a zapálili je. Policisté oheň hasili pomocí vodních děl a zátarasy rozrazili obrněnými vozidly. Squatteři také zatarasili tramvajové koleje.

Německá média uvádějí, že squatteři a jejich stoupenci se už delší čas snaží zabránit tomu, aby majitel nechal v domě provést protipožární inspekci. Jeho i policii podezřívají, že ho chtějí prohlásit za neobyvatelný a následně nechat vyklidit.

Deník Die Welt na svých internetových stránkách uvádí, že dům v Rigaer Strasse 94 je považován za jeden z posledních symbolů krajně levicové scény v Berlíně. Do budovy se stahují výtržníci, kteří při různých demonstracích útočí na policisty. Lidé, kteří dům okupují, do něho už dlouho znemožňují přístup majiteli, policii i příslušným úřadům.

Zdroj: ČTK
Další zprávy