Kontroloři nevpustili do Česka zásilku s čajem z Číny. Limit pesticidů překračoval stodvacetkrát

Ekonomika Ekonomika
20. 6. 2018 11:43
Potravinářská inspekce rozhodla o likvidaci dodávky zeleného čaje z Číny. Čaj obsahoval nadlimitní množství pesticidů.
Čaj s překročeným limitem pesticidů
Čaj s překročeným limitem pesticidů | Foto: SZPI

Praha - V rámci kontrol na Letišti Václava Havla v Praze dnes inspektoři ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) ve spolupráci s Celním úřadem Praha Ruzyně odebrali vzorky z dodávky čínského čaje.

Analýza potvrdila přítomnost různých druhů pesticidů. V případě pesticidu Tolfenpyrad je limit 0,01 miligramu na kilogram čaje. Zadržená zásilka obsahovala 1,2 miligramu pesticidu na kilogram čaje.

SZPI poté nařídila čaj v celkovém množství 38 a půl kilogramu zlikvidovat. Dodavatelem je společnost Guangzhou City Liwan District Longwan Wang Tea Line z Číny.

 

Právě se děje

před 51 minutami

Frankfurt si v odloženém duelu EL v Salcburku zajistil postup

Fotbalisté Frankfurtu v odvetném duelu 2. kola Evropské ligy v Salcburku, jenž byl přeložen ze čtvrtka na dnešek kvůli hlášenému orkánu, remizovali 2:2 a v součtu s domácí výhrou 4:1 postoupili do osmifinále. V něm se Eintracht 12. a 19. března utká s Basilejí.

Salcburk v odloženém zápase před 29.000 diváky dvakrát vedl, ale hosté pokaždé vyrovnali a pohlídali si postup. Branky domácích vstřelili kapitán Andreas Ulmer a Jérome Onguéné, klid Frankfurtu zajistil dvěma góly André Silva.

Frankfurt se měl původně už za dva dny představit v bundeslize na hřišti Werderu Brémy, vedení ligy ale na neděli plánovaný duel kvůli nahuštěnému programu zatím na neurčito odložilo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy