reklama
 
 

Konkurence iPhonu je tu. Do Česka míří "googlovský" G1

20. 1. 2009
Základní cena telefonu má být 9 999 korun

Praha -  30. ledna se v Česku začne prodávat telefon G1. Na trh tak přichází telefon vybavený operačním systémem Google Android, který bude podle agentury Reuters soupeřem přístroje iPhone od společnosti Apple.

Kromě Česka bude prodej telefonu G1 zahájen i v Nizozemsku a Rakousku.  "Přístroj G1 do 30. ledna nabídneme v Nizozemsku, České republice a Rakousku," řekl generální ředitel společnosti T-Mobile Hamid Akhavan. Přístroj, který využívá operačního systému Android od společnosti Google, bude od 2. února rovněž na německém trhu. Ještě do konce února se objeví i v Polsku.

První bude Praha

Podle serveru Mobilmania.cz, který získal ceníky společnosti T- Mobile, je základní cena přístroje v Česku (tedy nejvyšší, nedotovaná) 9 999 korun.  Twist sada s G1 bude stát 10 149 korun (sada obsahuje kredit 250 Kč). V pátek třicátého ledna bude přístroj připraven pro zákazníky ve značkové prodejně na pražské Národní ulici. Od soboty 31. pak bude G1 dostupná na všech prodejních místech T-Mobile.

Ve Spojených státech se G1 prodává za 179 dolarů (asi 3760 korun), je ale nutné uzavřít dvouletou smlouvu na využívání služeb operátora. Do konce roku 2008 se tam podle odhadů mělo prodat asi 400 000 telefonů. Akhavan ale nechtěl říci, kolik telefonů se v USA zatím prodalo.  

"Prodali jsme několik set tisíc telefonů. Prodej jednoznačně překonal naše očekávání," řekl na prezentaci v Hamburgu Akhavan. Přístroj G1 je podle šéfa T-Mobile nejúspěšnějším telefonem, jaký se kdy ve Spojených státech prodával.

Nejúspěšnější telefon?

Google uvedl operační systém Android na trh v listopadu 2007. Systém je navržen právě pro mobilní přístroje a jedním z hlavních cílů je pokusit se, aby práce s internetem byla na mobilních přístrojích tak pohodlná, jako je na počítačích a laptopech.

Přístroj T - Mobile G1 je vybaven jak dotykovým displejem, tak klávesnicí QWERTY a obsahuje i oblíbené aplikace společnosti Google, které znají uživatelé PC, např. Google Maps Street View, Gmail, YouTube.

Nové mobily G1 vyrábí tchajwanská firma HTC Corp. Přístroje mají v porovnání s iPhonem větší rozměry, počítačovou klávesnici, Wi- Fi a jednoduchý přístup na e-mail.

 

autoři: Tomáš Fránek, tof | 20. 1. 2009

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama