Hervis má v Česku celkem 16 prodejen s prodejní plochou od 200 do 2500 metrů čtverečních, provozuje také e-shop. Podle svého webu zaměstnává kolem 200 lidí, na český trh řetězec vstoupil v roce 2002.
Jak připomněl týdeník Hrot, který na stahování řetězce z Česka upozornil, v posledních letech se mu na tuzemském trhu příliš nedařilo, zasáhla ho i omezení spojená s pandemií koronaviru.
Podle společné tiskové zprávy rakouského majitele Spar a společnosti Intersport, kterou online deník Aktuálně.cz získal od centrály Spar až na přímý dotaz, letos řetězec Intersport převezme od Hervisu prodejny v Praze, Brně, Zlíně, Českých Budějovicích, Karlových Varech a Trutnově. Není jasné, zda půjde o osm či devět prodejen - v tiskové zprávě totiž figurují obě čísla.
Zveřejněna nebyla ani hodnota transakce, která podléhá schválení regulačních orgánů. K podpisu dohody o převodu podle prohlášení došlo již začátkem listopadu loňského roku, dokončen má být v polovině roku letošního.
Co bude se zbylými obchody Hervis v Česku a také s e-shopem, zatím není jasné. "Uvidíme. Zatím není nic napevno," uvedla bez dalších podrobností na dotaz redakce mluvčí společnosti Spar Österreichische Nicole Berkmannová. Odmítla komentovat i důvod, proč se společnost sportovních obchodů zbavuje. "K tomuto rozhodnutí se nevyjadřujeme," dodala.
České zastoupení Hervis ani společnost Intersport se k převzetí prodejen dosud nevyjádřily.
Intersport je na tuzemském trhu od roku 2001, má zde téměř 30 prodejen a přes 300 zaměstnanců. Licenci na provoz získal od rakouské pobočky Intersport Austria.
Konkurentem Hervisu a Intersportu je na českém trhu například Decathlon s 25 obchody a také Sportisimo, které má přes 100 obchodů v 76 městech. Mezi další konkurenční firmy patří například A3 Sport či Alpine.