Kavárna, bufet a nákupy v jednom. Globus testuje nové městské prodejny pro mladé

Globus Fresh na Pankráci.
K dispozici mají zákazníci rovněž bar.
Na zhruba dvou tisících metrech čtverečních, nedaleko metra Pankrác, nabízí Globus Fresh kombinaci gastronomie, pultů s čerstvými potraviny a běžné prodejny. "Přibližujeme se více do rezidenčních oblastí a s nabídkou toho nejlepšího z Globusu. To je naše cesta, jak oslovit nové i stávající zákazníky," říká jednatel řetězce Hans-Jörg Bauer.
Na čerstvých pultech řetězec nabízí lahůdky, sýry, uzeniny i maso. "Suroviny i výroba budou lidem na očích," doplňuje Blažek.
Naráží přitom na to, že práci řezníků, pekařů či cukrářů je možné sledovat přímo za pulty.
Foto: Pavla Adamcová
Pavla Adamcová Pavla Adamcová
6. 2. 2020 15:06
Řetězec hypermarketů Globus začal v Praze testovat formát malé městské prodejny, koncept zvaný Fresh otevřel ve čtvrtek na Pankráci. V prostorách se zákazníci mohou volně pohybovat mezi restaurací, pulty, barem a prodejnou potravin, platba přitom probíhá až úplně na závěr. Podívejte se, co vše se pod novým konceptem ukrývá.
 

Právě se děje

před 57 minutami

Španělská policie odhalila nelegální továrnu na cigarety, zabavila přes tři miliony cigaret

Policie na jihu Španělska odhalila tajnou podzemní továrnu na výrobu cigaret. Informuje o tom agentura AP. Podle policie jde o první odhalení takovéto továrny v Evropské unii.

Továrna se nacházela čtyři metry pod koňskými stájemi ve španělské provincii Málaga. Byla vybavena obytnými prostory a postelemi pro pracovníky. Vchod zakrýval dopravní kontejner.

Ze zpráv španělské policie a evropského policejního úřadu Europol vyplývá, že v důsledku odhalení továrny bylo zadrženo 20 osob z Británie, Ukrajiny a Litvy.

Podle Europolu byli dělníci nuceni pracovat v mimořádně nebezpečných podmínkách a nesměli bez svolení továrnu opustit. Továrna vyráběla 3500 cigaret za hodinu.

Policie při zásahu proti továrně zabavila přes tři miliony cigaret, velké množství hašiše a marihuany a tři zbraně, napsala agentura AP.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Bývalý poradce prezidenta USA Trumpa byl odsouzen na 40 měsíců do vězení

Bývalý poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa byl odsouzen ke 40 měsícům vězení. Roger Stone byl loni shledán vinným v sedmi bodech obžaloby včetně lhaní Kongresu, ovlivňování svědka a maření vyšetřování. Prokuratura původně požadovala trest v rozmezí sedmi až devíti let.

Trump navržený trest kritizoval jako příliš přísný a ministr spravedlnosti William Barr doporučil nižší trest.

Podle dnešního rozsudku dostal Stone 18 měsíců za ovlivňování svědka, 12 měsíců za lhaní a 40 měsíců za maření vyšetřování. Tresty si bude odpykávat souběžně. K verdiktu patří ještě pokuta 20 tisíc dolarů (465 tisíc korun).

Zdroj: ČTK
Další zprávy