E-shop LevneElektro.cz náhle zastavil činnost. Podvedli nás, říká firma

Jiří Hovorka Jan Úšela Jiří Hovorka, Jan Úšela
Aktualizováno 22. 6. 2016 14:32
E-shop s miliardovým obratem náhle pozastavil svou činnost. Zda má klienty, kteří čekají na objednané zboží, a co s nimi bude, firma v krátkém prohlášení neuvedla. Šéf společnosti řekl, že se firma ocitla v obchodním řetězci firem, kterými byla podvedena a za jejichž protiprávní jednání při (ne)odvodu DPH nese díky přenesené daňové povinnosti odpovědnost.
LevneElektro.cz v březnu 2016
LevneElektro.cz v březnu 2016 | Foto: Archive.org

Praha - Jeden z velkých českých internetových obchodů s elektronikou LevneElektro.cz náhle pozastavil svou činnost. E-shop s miliardovým obratem to dnes uvedl v prohlášení na svém webu.

"Z důvodu nepředvídatelných a závažných provozních okolností, jejichž příčiny a konkrétní dopady doposud firma sama zcela nezná, je nucena prozatím pozastavit svou činnost," uvedl ředitel společnosti Petr Václav.

Později firma své vyjádření upřesnila. K dočasnému pozastavení činnosti se rozhodla sama, poté co jí finanční správa zablokovala majetek a provozní prostředky. "Důvodem je účast společnosti v obchodním řetězci firem, kterými byla podvedena a za jejichž protiprávní jednání při (ne)odvodu DPH nese díky přenesené daňové povinnosti odpovědnost," sdělil Václav. 

Zástupci finanční správy věc nekomentují. "Je mi líto, ale z důvodu zákonné povinnosti mlčenlivosti se finanční správa nemůže vyjadřovat k záležitostem konkrétních daňových subjektů," řekla Petra Petlachová, mluvčí Generálního finančního ředitelství.

Problémy podle Václava mohou mít i další obchodníci. "Tento problém se s největší pravděpodobností dotýká či dotkne i dalších subjektů na českém e-commerce a elektro retail trhu," dodal.

Tržby za prodej zboží společnosti Elektra PV, která e-shop provozuje, ve finančním roce 2014/2015 klesly na 1,03 miliardy korun z 1,38 miliardy v předchozím účetním období. Obchod loni zvítězil v soutěži ShopRoku v ceně popularity.

Zda má e-shop klienty, kteří čekají na objednané zboží, a co s nimi bude, firma v krátkém prohlášení neuvedla. "Společnost vyvíjí maximální úsilí k tomu, aby nedošlo k poškození zákazníků a obchodních partnerů společnosti," sdělil jen obecně Václav.

V recenzi e-shopu na srovnávači Heureka.cz ani na facebookové stránce e-shopu si ale zatím zákazníci na nedoručené zboží nestěžují. "Zákazníci, kteří mají zboží zaplacené, si jej mohou vyzvednout," uvedla mluvčí LevneElektro.cz Markéta Jarešová.

E-shop zastavil preventivně provoz již v úterý večer. "Nechtěli jsme se dostat do situace, kdy zákazník objedná a zaplatí online a nedostane to zboží," řekl ČTK marketingový ředitel e-shopu Ondřej Liška.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Ondra a Adamovská jsou mistry republiky v boulderingu

Olympionik Adam Ondra a Eliška Adamovská vyhráli mistrovství republiky v boulderingu. Oba favorizovaní sportovní lezci ve finále šampionátu ve Slaném pokořili jako jediní všechny čtyři cesty.

Za bývalým mistrem světa v boulderingu i v lezení na obtížnost Ondrou, který v Tokiu nenaplnil medailové ambice a v olympijském finále skončil šestý, skončil hlavní soupeř Martin Stráník. Ten měl "topy" tři. Bronz získal Štěpán Volf.

Adamovská, jež v červenci vyhrála v Brianconu závod Světového poháru v obtížnosti, dnes ve Slaném zvítězila před Michaelou Smetanovou a Markétou Janošovou.

Další zprávy