Kde se nejlépe nakupuje? Známe e-shop roku, projděte si výsledky soutěže

Ekonomika Ekonomika
9. 3. 2016 23:00
Nejspokojenější zákazníky má druhý rok po sobě Alza.cz, který ovládl anketu ShopRoku 2015, pořádanou srovnávačem Heureka.cz.
Foto: Heureka.cz

Uživatelé portálu Heureka.cz zvolili vítěze sedmého ročníku soutěže ShopRoku 2015. Absolutním vítězem se stal internetový obchod Alza.cz. Rozhodli o tom zákazníci, kteří prostřednictvím dotazníků hodnotili své zkušenosti s nákupem v e-shopech za uplynulý rok. Letos odevzdali celkem čtyři milionu dotazníků.

Cenu Heureky letos odborná porota udělila e-shopu skutečnýdárek.cz. Prostřednictvím nákupu v tomto e-shopu darujete dárkový poukaz s částkou věnovanou na charitativní účely. Originální e-shop je dílem společnosti Člověk v tísni.

Cenu popularity získal s největším počtem hlasujících internetových uživatelů e-shop LevneElektro.cz.

"Mezi vítězi jsou velké e-shopy se zavedenými značkami ale i menší e-shopy, které se například specializují na určitý druh sortimentu. Všichni vítězové a finalisté soutěže ShopRoku však patří k absolutní špičce českého internetu," shrnuje výsledky Tomáš Braverman, ředitel Heureky.

Podívejte se, kdo zvítězil v jednotlivých kategoriích.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Jednání ČR a Polska o dolu Turów budou pokračovat ve středu. Sejdou se experti i ministři, řekl Brabec. Doufá, že setkání přinese významný posun

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Babiš chce stanovit vrchní hranici emisních povolenek, oznámil po schůzce se Zemanem

Premiér Andrej Babiš (ANO) se vyslovil pro stanovení horní hranice ceny emisních povolenek. Po pondělní schůzce s prezidentem Milošem Zemanem na lánském zámku ministerský předseda novinářům řekl, že se bude snažit o to, aby o záležitosti jednala Evropská unie. Měla by podle Babiše využít příslušný článek směrnice o povolenkách.

Studie Evropské komise z loňského roku podle premiéra uváděla, že cena povolenek v roce 2025 by měla být 26 eur a v roce 2030 pak 30 eur a o pět let později 50 eur. "Skutečnost je taková, že dnes se emisní povolenky obchodují za 60 eur. Jsou předmětem spekulativního kapitálu," řekl Babiš. Jejich cena má podle něho přímý dopad na energetické a průmyslové firmy a na cenu elektřiny.

Babiš bude chtít, aby evropští lídři na neformálním summitu 5. a 6. října aktivovali článek povolenkové směrnice, který podle premiéra předpokládá, že cenový výkyv je nutné řešit. Soudí, že členské státy by měly stanovit cenový koridor. "To znamená, že by mělo být určené zastropování emisních povolenek," uvedl premiér.

Míní, že na summitu by se mělo diskutovat také o společném nákupu zemního plynu v souvislosti s naplněností zásobníků a jeho rostoucí cenou

Zdroj: ČTK
Další zprávy