Čupr využívá rekordního zájmu o on-line nákupy: Část Rohlík.cz kupují Francouzi

Ekonomika Ekonomika
5. 1. 2021 14:13
Do tuzemského on-line supermarketu Rohlík.cz, který vede podnikatel Tomáš Čupr, vstupuje francouzský investiční fond Partech Partners. O transakci na svých stránkách informoval Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, který ji posuzuje. Na rozhodnutí úřadu upozornily Hospodářské noviny.
Foto: Rohlik.cz

"Společnost Partech má získat možnost vykonávat spolu s panem Čuprem společnou kontrolu nad společností Velká pecka (provozovatel Rohlíku, pozn. red.)," uvádí antimonopolní úřad. Úřad transakci posuzuje v takzvaném zjednodušeném řízení, rozhodnutí by tak měl vydat do 20 dní.

Mluvčí e-shopu Rohlík.cz Zdenka Svoboda se na dotazy on-line deníku Aktuálně.cz zatím odmítla k transakci vyjádřit. "Vše uvedeme v pravý čas," uvedla stručně. 

Zatím tak není jasné, jaká část obchodu se prodala a kolik za ni Partech zaplatil. Loni v dubnu Čupr v rozhovoru pro HN nicméně řekl, že na prodej je menšinový podíl ve firmě za cenu kolem 100 milionů eur, tedy přibližně 2,6 miliardy korun. To bylo však ještě předtím, kdy on-line prodej potravin zažil kvůli pandemii koronaviru pozoruhodný růst.

V roce 2019 Rohlik.cz zvýšil meziročně obrat o 60 procent na více než čtyři miliardy korun. Letošní rok bude pravděpodobně kvůli pandemii koronaviru a zájmu o on-line nákup potravin ještě úspěšnější. Rohlik.cz tak zvýšil své kapacity - v Praze otevřel druhý sklad a v Brně se přestěhoval do větších prostor v nových halách v bývalém areálu Zetoru v Líšni.

Od konce roku 2019 firma rozváží potraviny nejen v Česku, ale také v Maďarsku, loni se rozšířila do Rakouska a letos chystá vstup také na německý trh. K tomu Čupr již dříve zmínil, že ho láká také Rumunsko nebo Itálie. Právě kvůli tomu Rohlík potřebuje silného investora, který expanzi zaplatí.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Češi odvedli při vyšetřování výbuchu ve Vrběticích dobrou práci, tvrdí bývalý šéf britské rozvědky MI6

České bezpečnostní složky odvedly dobrou práci při vyšetřování výbuchu muničního areálu ve Vrběticích, který česká vláda v sobotu připsala agentům ruské tajné služby GRU. Podle britského deníku Daily Mail to uvedl bývalý ředitel britské rozvědky MI6 John Sawers.

"Nemělo by být překvapením, že ruské tajné služby působí po celé Evropě a myslím, že Češi si to poskládali dohromady velice dobře," řekl podle deníku Sawers v rozhovoru s vysílací společností BBC. "Celé to nese rukopis ruské zpravodajské operace a myslím, že Češi mají ty dva lidi, kteří se pokusili zavraždit (dvojitého agenta) Sergeje Skripala v Salisbury. Myslím, že proti nim mají pádné důkazy."

"V roce 2014 zásobovali (Češi) zbraněmi ukrajinskou armádu a Rusové měli zájem tomu zabránit, takže ruská vojenská rozvědka (GRU) vyhodila do povětří muniční sklad v České republice a o rok později otrávila bulharského prostředníka," řekl Sawers, který vedl britskou špionáž v letech 2009 až 2014.

Podle něj evropské státy vědí odhadem o pouhé desetině "agresivních" aktivit ruských tajných služeb na svém území.

Zdroj: ČTK
Další zprávy