Designový Tiger otevírá svou největší prodejnu v Česku, dánská síť s doplňky se chce zdvojnásobit

Kristýna Dlasková
9. 9. 2016 19:00
Dánský řetězec s doplňky pro domácnost zprovozní jedenáctou prodejnu v Česku, celkově jich chce mít 22.
Flying Tiger Copenhagen
Flying Tiger Copenhagen | Foto: Flying Tiger Copenhagen

Praha – Dánský obchodní řetězec Flying Tiger Copenhagen, který prodává designové doplňky do domácnosti, kancelářské potřeby a další zboží, otevírá svou největší českou pobočku. Na prodejní ploše o 280 metrech čtverečních vznikne na Novém Smíchově její jedenáctý obchod v České republice.

“Cílem v Česku je provozovat 22 obchodů,” říká David Mizrahi, spolumajitel a ředitel tuzemské dceřiné firmy Flying Tiger Copenhagen. Dosud má pobočky v sedmi městech – Praze, Brně, Liberci, Českých Budějovicích, Ostravě, Zlínu a Plzni, za tři týdny přidá Ústí nad Labem.

Většinu sortimentu vyvíjí dánský tým designerů, zboží firma vyrábí kromě Dánska i v dalších evropských a asijských zemích. “Podařilo se nám propojit dva české výrobce s dánským vedením. Jedna z nich letos vyrobila velikonoční čokolády, které prodávala celá síť. Druhá z firem je nyní ve fázi těsně před uzavřením smluv o spolupráci,” přibližuje Mizrahi.

První obchod se značkou Tiger byl otevřen v roce 1995 v Kodani. Jeho zakladatelem je Lennartem Lajboschitzem, původně byly obchody pojmenovány Zebra. Nyní má společnost 672 obchodů ve 29 zemích, do konce letošního roku vznikne 70 dalších prodejen.

Řetězec v Česku zaměstnává 150 lidí, loňský obrat zde dosáhl 112 milionů korun. “Nejdůležitější je pro nás předvánoční období – prodej v listopadu a prosinci tvoří 40 procent našeho ročního obratu,” upřesňuje Mizrahi.

Izraelský podnikatel působí v České republice už od roku 1996. Nejprve vybudoval síť kaváren, poté se orientoval na restaurace a kluby. První český obchod značky Flying Tiger Copenhagen otevřel v Brně v roce 2014 – osm měsíců poté, co odjel do Dánska jednat o získání licence na zastoupení značky na českém a slovenském trhu.

“Partneři jsou pečlivě vybíráni. Ve větších zemích je jich více, třeba v Německu je jich pět, ve Španělsku šest,” říká podnikatel, který českou dceřinou firmou z poloviny vlastní společně s dánskou mateřskou společností.

Řetězec nabízí zhruba čtyři tisíce položek v každé prodejně, k nimž každý měsíc přibude dalších 300 nových produktů na začátku a v polovině měsíce. “Nabídku sezónně obměňujeme. Náš sortiment obsahuje produkty, které se dají najít i v jiných obchodech. Z obyčejné skleničky ale dánský tým designerů udělá něco, co zákazníky přitahuje. Zboží vyvolává pocity a emoce,” míní podnikatel.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 32 minutami

Ministři financí EU se shodli na plánu pro oživení ekonomik

Ministři financí zemí Evropské unie se dnes dohodli na tom, že země eurozóny budou moci k oživení ekonomik stižených koronavirovou krizí využívat bez jakýchkoli podmínek záchranný fond ESM. Po dnešní videokonfereci euroskupiny to oznámilo několik ministrů.

Shodu na vydání společných dluhopisů, o které stály zvláště nejpostiženější země jako Itálie a Španělsko, naproti tomu ministři nedosáhli. O dalších možných nástrojích mají podle nich rozhodnout lídři unijních zemí.

Podle francouzského ministra financí Bruna Le Maira dospěli ministři k "excelentní dohodě", která umožní zemím okamžitě využít půl bilionu eur (14 bilionů Kč) z ESM. Obdobná částka by měla být k dispozici později v novém fondu pro zotavení ekonomik. O jeho financování však kvůli vzájemným neshodám ministři nerozhodli.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Exploze kyslíkové nádoby při opravě bojleru poškodila dům nedaleko velvyslanectví ČR v Moskvě

Exploze kyslíkové tlakové nádoby dnes poškodila dům v centru Moskvy, který se nachází v bezprostřední blízkosti českého a slovenského velvyslanectví. Výbuch si vyžádal několik zraněných, uvedla ruská média s odvoláním na záchranáře. Podle mluvčího ambasády ČR jsou všichni pracovníci úřadu v pořádku. Záchranáři zprvu pátrali po desítce pohřešovaných osob, ale všichni o sobě dali brzo vědět, uvedla televize Rossija 24.

Exploze, která podle TASS nastala při opravě bojleru, poškodila desáté patro budovy stojící naproti velvyslanectví Slovenské republiky a vzdálené asi 150 metrů od české ambasády. "S velvyslanectvím je vše v pořádku, všichni pracovníci jsou v pořádku, budova nijak neutrpěla," ujistila slovenská ambasáda podle TASS.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Zdravotní stav Borise Johnsona se zlepšuje, už není na jednotce intenzivní péče

Britský premiér Boris Johnson nakažený koronavirem byl dnes večer v londýnské nemocnici po třech dnech na jednotce intenzivní péče přesunut zpět na běžné lůžkové oddělení. V prohlášení to oznámila kancelář předsedy vlády, která předtím informovala, že zdravotní stav Johnsona se zlepšuje. Lékaři budou jeho boj s nemocí covid-19 nadále bedlivě sledovat. Britská média předtím spekulovala, že k práci se možná lídr Konzervativní strany vrátí až za několik měsíců.

"Premiér byl dnes večer přesunut z jednotky intenzivní péče zpět na lůžkové oddělení. Tam bude během rané fáze rekonvalescence pečlivě monitorován," oznámil mluvčí Johnsonova úřadu. Stručné prohlášení dále uvádí, že ministerský předseda má "nesmírně dobrou náladu".

Johnson je v nemocnici v centru Londýna od nedělního večera. Převezli jej tam poté, co se více než týden potýkal s kašlem a horečkami v důsledku nákazy koronavirem. V pondělí odpoledne se 55letému politikovi přitížilo, načež byl přesunut na JIP. Na plicní ventilátor napojen nebyl, s dýcháním mu ovšem pomáhala kyslíková terapie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy