Obří sklady zarovnané až po strop. Podívejte se, jak se e-shopy připravily na Vánoce

on on
18. 12. 2018 7:25
E-shopy s elektronikou i s oblečením pozvaly videoreportéry Aktuálně.cz, aby se podívali, jak jejich sklady vypadají při předvánočním frmolu.
Haly plné balíků. Nahlédli jsme do skladů velkých eshopů před Vánocemi | Video: Aktuálně.cz

České e-shopy jedno spojuje: před Vánocemi jedou na plné obrátky. Je jim totiž jasné, že musí dodat objednané dárky pro zákazníky včas - tedy před Štědrým večerem.

"Jde o hlavní sezónu  a nezastíráme, že je to nejnáročnější období v roce. Návštěvnost našich webových stránek dosahuje v tomto období až 1,5 milionu návštěv denně, fyzicky je nutné během jednoho dne v peaku vyřídit až 120 000 objednávek, to znamená zhruba necelou vteřinu na jednu objednávku, což klade obrovské nároky na naši logistiku, prodejní síť i interní systémy," říká marketingový ředitel Alza.cz Jan Sadílek.

Nejen Alza má napilno. Podle informací z menšího e-shopu s oblečením Bibloo jsou tržby během prosince i ledna oproti zbytku roku dvojnásobné. Průměrná objednávka je o vánočních svátcích o pěti set korunu vyšší než mimo sezónu. Činí tak tři tisíce korun. Nejlépe se prodávají značkové kabelky, spodní prádlo a zimní oblečení.

E-shop s elektronikou Kasa.cz si předvánoční špičku vyzkoušel již během takzvaného Black Friday. Oproti běžnému období se nyní potýká s trojnásobným zájmem zákazníků. Nejprodávanější jsou podle šéfky komunikace Andrey Jankovcové mobilní telefony, kávovary, ale i herní konzole.

Češi by se při nákupu dárků rádi vešli do limitu šesti tisíc korun. Mnohdy ovšem budou muset sáhnout hlouběji do kapsy. "Záměry jsou dost konzervativní. Skutečné výdaje jsou většinou vyšší. V průzkumu jsme se dostali na částku necelých devíti tisíc korun. Předpokládám ale, že letos bude částka ještě vyšší, neboť nákupní apetit a ochota podstoupit riziko splácení dluhů, bude větší," říká David Šmejkal, ředitel Poradny při finanční tísni. Na analýzu se můžete podívat zde.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecko přesune v první fázi do Sýrie milion uprchlíků, řekl Erdogan

Turecko v první fázi přesune do Sýrie milion syrských uprchlíků ze svého území. Řekl to v úterý turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Turecká armáda od 9. října bojuje na severu Sýrie proti tamním kurdským oddílům s cílem zřídit podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků. Turecko jich přijalo od roku 2011 na 3,6 milionu.

"Zajistíme oblast od Manbidže po iráckou hranici a v první fázi umožníme milionu syrských uprchlíků vrátit se domů. Později zajistíme návrat dvou milionů lidí," prohlásil prezident.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

V Brazílii spadl obytný dům. Nejméně dva lidé jsou mrtví a deset je nezvěstných

Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči a záchranáři z trosek zatím vyprostili dva mrtvé a osm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Tragická bilance ale může být vážnější, protože pod rozvalinami jsou ještě minimálně další dva živí lidé a deset osob se pohřešuje, informovala brazilská média. Podle svědků několik osob stihlo z budovy vyběhnout a mezi zraněnými je i pár lidí, kteří šli kolem. Příčiny kolapsu domu dosud nejsou jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy