Milujete vaši banku, nebo vás štve? Teď jí to ukažte

Petr Kučera Petr Kučera
7. 11. 2010 16:50
Vyberte nejlepší finanční produkt a nejabsurdnější poplatek
Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Nejlepší finanční produkty chce už podeváté ocenit soutěž Zlatá koruna, pořádaná společností pdMEDIA. Od tohoto týdne může kdokoliv navrhovat, co jej zaujalo z nabídky českého finančního trhu.

Dvacítka produktů s největším počtem nominací pak postoupí do druhého kola, o celkovém vítězi opět rozhodne hlasování veřejnosti.

Podrobné výsledky loňského ročníku Zlaté koruny jsme přinesli v tomto přehledu. Hlavní cenu veřejnosti získalo internetové bankovnictví GE Money Bank, nejlepším produktem pro malé a střední podnikatele se stalo mBusiness Konto od mBank.

Odstartoval také šestý ročník soutěže o nejabsurdnější bankovní poplatek, pořádané webem BankovniPoplatky.com.

Nominovány byly poplatky, které vloni skončily na 3. až 10. místě: Za předčasně splacený úvěr, za zjištění zůstatku přes bankomat, za výpis z účtu zaslaný elektronickou cestou, za vložení variabilního symbolu do příkazu k úhradě, za neuskutečnění platby (například nepřijatý příkaz), za účetní položku, za tisk na papír (výpis z účtu) a za vedení platební karty

Do konce listopadu může každý zájemce navrhnout také další poplatky, o něž by se nominace mohly rozšířit. "Nezařadili jsme vítěze předchozích pěti ročníků, aby měly šanci vyhrát i jiné absurdní poplatky. Chybí také vloni druhý poplatek za připsání úroku, neboť ho žádná banka nevybírá," říká organizátor ankety Patrik Nacher.

V předchozích letech vyhrály poplatek za příchozí platbu, za výběr z bankomatu vlastní banky, za vedení běžného účtu, za nadměrný vklad a za vklad na přepážce na vlastní účet.

Foto: Aktuálně.cz

Díky nové službě MůjBankéř Aktuálně.cz nyní najdete nejlevnější účet nebo spoření přímo pro vás. Stačí zadat základní údaje a ušetříte čas i peníze. Unikátní kalkulačku vyzkoušejte zde.

Foto: bankovnipoplatky.com
Čtěte také:
Banky opět mění poplatky. Některé bankomaty zlevní
Problém s půjčkou či investicí? Finanční arbitr posílí
Stačí tři koruny v minusu. A banka hned chce dvě stovky
 

Právě se děje

před 15 minutami

Netanjahu obvinil Írán z výbuchu na izraelské obchodní lodi

 Izraelský premiér Benjamin Netanjahu dnes obvinil Írán z odpovědnosti za páteční výbuch na izraelské obchodní lodi v Ománském zálivu. Vyhnul se ale přímé odpovědi na otázku, zda Izrael chystá nějakou odvetu. Informovala o tom agentura Reuters.

Už v sobotu uvedl izraelský ministr obrany Benny Ganc, že za výbuchem na lodi pravděpodobně stojí Írán. Plavidlo MV Helios Ray pro přepravu vozidel zasáhl výbuch nad hladinou vody, který prorazil otvor v obou stranách kýlu. Nikdo z posádky nebyl zraněn. "Jednalo se nepochybně o íránskou operaci. To je jasné," řekl dnes Netanjahu izraelské rozhlasové stanici Kan.

Na dotaz, zda Izrael bude nějak reagovat, Netanjahu zopakoval svá předchozí prohlášení, že je odhodlaný zabránit Íránu ve vývoji jaderné kapacity a dodal: "Írán je největším nepřítelem Izraele, a my proti němu budeme nadále zasahovat po celé oblasti," uvedla agentura AFP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy