Máte akcie České spořitelny? Těšte se na další peníze

Petr Kučera Petr Kučera
23. 4. 2010 16:25
Naprostou většinu dividend získá rakouská Erste jako majoritní vlastník
Foto: Česká spořitelna

Praha - Česká spořitelna vyplatí dividendu z loňského nekonsolidovaného čistého zisku, který činil 11,245 miliardy korun. Rozhodla o tom dnešní valná hromada.

Stejně jako ve většině předchozích let (od roku 2003) půjde o 30 korun na akcii - výjimkou byl jen zisk z roku 2008, z něhož banka vyplatila rekordní dividendu 102 korun na akcii.

Rozhodným datem pro výplatu dividendy je dnešní den, vyplácet se začne 1. června. Celkově vyplatí spořitelna akcionářům 4,56 miliardy korun.

Drobní akcionáři však vlastní jen 0,4 procenta České spořitelny. Dalších 1,6 procenta akcií drží města a obce. Většinu peněz z dividend však získá majoritní vlastník - rakouská Erste Bank, která drží 98 procent akcií spořitelny.

Foto: Ondřej Besperát
Čtěte také:
Která banka má nejnižší poplatky? Známe levnou čtyřku
Nejvstřícnější banka podle odborníků? Česká spořitelna
Chcete Banku roku, nebo Nejlepší banku? Vyberte si
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy