Která banka je nejvstřícnější? Žebříček za celý rok

Petr Kučera Petr Kučera
5. 2. 2014 6:10
Titul Nejvstřícnější banka za rok 2013 získala Fio banka, už potřetí za sebou.
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Titul Nejvstřícnější banka za rok 2013 získala Fio banka. Vyplývá to z celoročních výsledků projektu OVB Vstřícná banka.

Fio banka zvítězila už třetí rok po sobě, a soutěž tak ovládá nepřetržitě od své přeměny z družstevní záložny na banku.

Druhé nejlepší celkové hodnocení za loňský rok získala Air Bank, třetí je UniCredit Bank. Do první pětky se dostaly ještě Komerční banka a Equa bank.

Výsledky projektu Vstřícná banka určuje především odborná porota nezávislá na bankách, jejíž hodnocení má váhu 58,3 procenta. Jejím členem je i zástupce online deníku Aktuálně.cz, mediálního partnera akce.

Dalšími 25 procenty se na hodnocení podílí web Bankovnipoplatky.com a s podílem 16,7 procenta také veřejnost (po registraci na webu).

Fio patří k nejmladším bankám v Česku. Bankovní služby začala poskytovat v září 2010, kdy navázala na předchozí mnohaletou činnost družstevní záložny. Vedení účtu i základní služby nabízí Fio banka zcela zdarma. Postupně rozšiřuje i síť vlastních bankomatů.

Vstřícná banka 2013

Banka Průměrné hodnocení
Fio banka 72,41 %
Air Bank 71,96 %
UniCredit Bank 68,87 %
Komerční banka 68,59 %
Equa Bank 68,15 %
GE Money Bank 68,07 %
Česká spořitelna 67,04 %
mBank 66,43 %
Raiffeisenbank 64,64 %
Poštovní spořitelna 63,47 %
ČSOB 63,32 %
Volksbank/Sberbank 62,07 %
Zuno Bank 60,83 %
LBBW Bank 56,72 %
Citibank 52,14 %
 

Právě se děje

před 36 minutami

Nymburk zřejmě dohraje play off basketbalové Ligy mistrů v září

Nymburští basketbalisté by měli spolu s dalšími čtvrtfinalisty dohrát Ligu mistrů na přelomu září a října formou závěrečného turnaje Final Eight. Při pondělní videokonferenci o tom rozhodlo vedení soutěže, která byla přerušena kvůli pandemii koronaviru. Hrát se bude jen na jeden zápas.

Vedení Ligy mistrů už sice stanovilo i přesný termín závěrečného turnaje pro nejlepší osmičku (30. září až 4. října), to se však stále může změnit. Aby se play off mohlo uskutečnit, musí být splněny čtyři podmínky. Musí se otevřít hranice, úřady musí povolit konání sportovních akcí, musí být povoleno hrát s diváky a kluby musí mít dost času na přípravu.

"Nyní se to zdá jako nejpravděpodobnější varianta, ale je možné, že se situace v Evropě bude měnit v pozitivním i negativním smyslu. Nikdo tak nedokáže odhadnout, jak to bude v září vypadat s cestováním. Takže je možné, že tato varianta bude ještě přehodnocena," uvedl výkonný ředitel Nymburka Ondřej Šimeček v tiskové zprávě

před 1 hodinou

Ajax ukončil kontrakt s Nourim, jenž má poškozený mozek

Ajax Amsterodam ukončil kontrakt s někdejším velkým fotbalovým talentem Abdelhakem Nourim, jenž má po prodělaném infarktu během přípravného utkání v roce 2017 trvale poškozený mozek. Nizozemská média uvedla, že Ajax od té doby Nouriho stále platí, ale vzhledem k tomu, že se smlouva díky klauzuli měla 1. července automaticky prodloužit, kontrakt nyní klub vypověděl.

Deník De Telegraaf uvedl, že Ajax jedná s Nouriho rodinou o kompenzaci pro bývalého hráče, jenž byl nedávno po letech v nemocnici propuštěn do domácí péče. Stav dvaadvacetiletého bývalého záložníka se mírně zlepšuje, ale je upoután na lůžko a odkázán na pomoc druhých.

Velký fotbalový talent zkolaboval v červenci 2017 během přípravného utkání Ajaxu proti Werderu Brémy. Navzdory tomu, že byl na hřišti oživen a letecky přepraven do nemocnice, utrpěl vážné poškození mozku.

Po tlaku ze strany rodiny Ajax v roce 2018 uznal, že nese za Nouriho zdravotní stav zodpovědnost, neboť kvůli pozdnímu použití defibrilátoru nebyl fotbalistův mozek dlouho zásobován kyslíkem.

Nourimu, jenž se narodil v Amsterodamu marockým rodičům, byla předpovídána velká fotbalová budoucnost. Pravidelně nastupoval za mládežnické reprezentační týmy a v sezoně 2016/17 si zahrál patnáct zápasů v různých soutěžích za áčko Ajaxu.

Další zprávy