Která banka je nejvstřícnější? Žebříček za celý rok

Petr Kučera Petr Kučera
5. 2. 2014 6:10
Titul Nejvstřícnější banka za rok 2013 získala Fio banka, už potřetí za sebou.
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Titul Nejvstřícnější banka za rok 2013 získala Fio banka. Vyplývá to z celoročních výsledků projektu OVB Vstřícná banka.

Fio banka zvítězila už třetí rok po sobě, a soutěž tak ovládá nepřetržitě od své přeměny z družstevní záložny na banku.

Druhé nejlepší celkové hodnocení za loňský rok získala Air Bank, třetí je UniCredit Bank. Do první pětky se dostaly ještě Komerční banka a Equa bank.

Výsledky projektu Vstřícná banka určuje především odborná porota nezávislá na bankách, jejíž hodnocení má váhu 58,3 procenta. Jejím členem je i zástupce online deníku Aktuálně.cz, mediálního partnera akce.

Dalšími 25 procenty se na hodnocení podílí web Bankovnipoplatky.com a s podílem 16,7 procenta také veřejnost (po registraci na webu).

Fio patří k nejmladším bankám v Česku. Bankovní služby začala poskytovat v září 2010, kdy navázala na předchozí mnohaletou činnost družstevní záložny. Vedení účtu i základní služby nabízí Fio banka zcela zdarma. Postupně rozšiřuje i síť vlastních bankomatů.

Vstřícná banka 2013

Banka Průměrné hodnocení
Fio banka 72,41 %
Air Bank 71,96 %
UniCredit Bank 68,87 %
Komerční banka 68,59 %
Equa Bank 68,15 %
GE Money Bank 68,07 %
Česká spořitelna 67,04 %
mBank 66,43 %
Raiffeisenbank 64,64 %
Poštovní spořitelna 63,47 %
ČSOB 63,32 %
Volksbank/Sberbank 62,07 %
Zuno Bank 60,83 %
LBBW Bank 56,72 %
Citibank 52,14 %
 

Právě se děje

před 38 minutami

Americký diplomat Sondland připustil, že na Trumpův pokyn tlačil na Ukrajinu

Americký diplomat Gordon Sondland při středečním veřejném slyšení v Kongresu připustil, že na pokyn prezidenta USA naléhal na Kyjev, aby dodal informace zvýhodňující Donalda Trumpa ve volbách. Sondland, Trumpův stoupenec a sponzor jeho volební kampaně, promluvil ve výboru Sněmovny reprezentantů pro kontrolu zpravodajských služeb, který chce usvědčit Trumpa, že se na Kyjevu domáhal informací poškozujících jeho možného volebního soka Joea Bidena.

Sondland působí jako velvyslanec USA při Evropské unii a demokraté toužící vystavit Trumpa hrozbě ústavní žaloby ho považují za klíčového svědka. Hotelový magnát je podle médií členem skupiny nazývané "amigos" (přátelé), do níž patří ministr energetiky Rick Perry a zmocněnec USA pro Ukrajinu Kurt Volker. Jejich úkolem bylo prostřednictvím zákulisních tahů přimět Kyjev k dodání "špíny" na Bidena.

Zdroj: ČTK
Další zprávy