Hypoteční banky lákají klienty na slevy poplatků

šal
9. 11. 2007 14:00
Klienti mohou ušetřit až 25 tisíc korun
Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Letošní konec roku je z hlediska hypotečních úvěrů výjimečný. Od příštího roku se totiž zvyšuje snížená sazba DPH z pěti na devět procent a nákup bytu tak podraží o čtyři procenta.

Proto se hodně lidí snaží kupní smlouvu podepsat ještě letos a s tím souvisí i čerpání hypotéky do konce letošního roku. Bankéři chtějí zvýšené poptávky po bydlení a hypotékách využít a klienty lákají na nejrůznější zvýhodnění.

Zatím poslední s novinkou přišla v těchto dnech Hypoteční banka. Ta láká klienty na nulový poplatek za vyřízení hypotéky. Podmínkou je podání žádosti od 12. listopadu do 24. prosince. Tato nabídka se týká všech druhů hypoték včetně americké a hypotéky bez doložení příjmu, pokud si klient zvolí minimálně pětiletou fixaci úrokové sazby.

Foto: Aktuálně.cz
Expert na hypotéky odpovídal na dotazy čtenářů on-line: Nebrat hypotéku? Jen když na ni nemáte

Na zjednodušené vyřízení hypotéky se snaží nalákat také Volksbank. Úvěr až do výše dvou miliónů korun si mohou zájemci sjednat i ve VolksbankShopech bankovních pobočkách umístěných v obchodních domech Kaufland. Navíc pokud klient požádá o hypotéku do konce roku, získá slevu ve výši tisíc korun ze zpracovatelského poplatku.

Až do konce listopadu nabízí hypoteční úvěr bez poplatku za zpracování také GE Money Bank. I zde je podmínkou pětiletá fixace úrokové sazby.

Své inovace v oblasti hypotečních úvěrů před nedávnem představila také Komerční banka. Její hypotéka "2 v 1" nabízí odklad splácení až na dobu jednoho roku. Tento produkt také umožňuje použít až 20 procent výše hypotečního úvěru neúčelově na cokoli podle svých potřeb, maximálně však 400 tisíc korun.

O HYPOTÉKÁCH VÍCE:

 

Právě se děje

před 28 minutami

Barcelona kvůli pandemii odložila prezidentské volby

FC Barcelona musela kvůli koronavirové pandemii odložit volby nového prezidenta, jež měly být 24. ledna. V termínu se nemohou uskutečnit kvůli v současnosti platnému omezení pohybu osob v Katalánsku.

Barcelona proto požádala vládu autonomního společenství, aby se mohly volby uskutečnit poštou. Katalánská vláda tuto možnost prověřuje. Nový termín voleb nebyl určen.

Jeden z nejslavnějších klubů světa je bez řádného prezidenta od konce října loňského roku, kdy odstoupil Josep Bartomeu. Barcelonu vede jako prozatímní šéf Carles Tusquets, jenž se voleb účastnit nebude.

Kandidáty na prezidentskou funkci jsou Joan Laporta, Víctor Font a Toni Freixa. Za favorita je považován bývalý šéf Barcelony z let 2003-2010 Laporta, který slíbil, že udělá maximum pro udržení klubové ikony Lionela Messiho, jemuž v červnu vyprší smlouva.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Polská vláda chce zabránit Facebooku a Twitteru v mazání obsahu a uživatelských účtů

Polské ministerstvo spravedlnosti v pátek oznámilo, že připravuje nový zákon, který by měl omezit moc sociálních sítí jako jsou Facebook a Twitter mazat obsah příspěvků a zavírat účty. Podle chystaného zákona by tak směly činit jen v případě, že by obsah porušoval polské zákony, upozornila agentura AFP. Experti podle opozičního tisku mají pochyby, zda by nový polský zákon mohl být něčím více než jen politickým gestem.

Chystaný zákon o svobodě slova na internetu počítá podle listu Gazeta Wyborcza se vznikem rady, která by mohla nařídit sociálním médiím obnovit odstraněný obsah, pokud je v souladu s polskými zákony. Mohla by také udělovat pokuty sahající od 50 000 po 50 milionů zlotých (asi od 288 000 po 288 milionů Kč), uvedl před novináři ministr spravedlnosti Zbigniew Ziobro. Pět členů rady by volili poslanci třípětinovou většinou na šest let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy