Zahájení sezony v Chuchli bude bez sázek na koně. Vítkova firma nedostala licenci

Adam Váchal Adam Váchal
5. 4. 2019 20:02
V Pražské Velké Chuchli startuje v neděli první dostihový den letošní sezony. Sázková kancelář Betino, která na místě působí, však nebude přijímat žádné sázky. Společnosti Toto CZ, která za ní stojí, se nepodařilo získat novou licenci pro provozování kurzových sázek.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ČTK

"I přes včasné podání žádosti stále čekáme na novou licenci. Nadále probíhají intenzivní jednání s ministerstvem financí, aby došlo k co nejrychlejší obnově činnosti sázkové kanceláře. Start letošní dostihové sezony se však bohužel uskuteční bez sázek," uvedlo pro Aktuálně.cz vedení dostihového závodiště ve Velké Chuchli.

Závodiště koncem roku 2017 ovládla rodina čtvrtého nejbohatšího Čecha Radovana Vítka. Získala celkem 93,6 procenta ve společnosti Turf Holding, která přes další firmy pořádá dostihy a vlastní budovy a část pozemků závodiště. Spadá pod ni i zmíněná společnost Toto CZ, která provozuje sázkovou kancelář.

Platnost původní licence firmě vypršela koncem letošního března. Jelikož Betino provozuje dostihové sázky po celém Česku − například v Pardubicích, Karlových Varech či v Mostě −, ohrožené je sázení i na ostatních tuzemských závodištích.

Další dostihy se uskuteční 14. dubna v Mostě. Zda se společnosti Toto CZ do té doby podaří licenci získat, není jasné. Pokud ne, hrozí, že i tam proběhne akce bez sázení. "Probíhající řízení nyní nebudeme komentovat," říká Anna Fuksová z tiskového oddělení ministerstva financí.

Podle závodiště Velká Chuchle je proces získání licence náročnější, než se původně očekávalo. A to mimo jiné kvůli nedávným změnám v zákoně. "Vzhledem k tomu, že činnost sázkové kanceláře Betino je v prostředí hazardních her a loterií v České republice značně ojedinělá a vydání licence se řídí legislativou nového zákona, je tento proces složitější," uvádí vedení závodiště.

Velká Chuchle podstupuje modernizaci

Na první den dostihové sezony do Velké Chuchle dorazí zpravidla okolo 1500 lidí. Výpadek sázek je pro společnost Turf Holding nepříjemnou zprávou. Právě sázky na jednotlivé dostihy tvoří významnou část jejího příjmu. I přes tyto komplikace však letos závodiště zažije jeden ze svých bohatších roků. "Manželé Vítkovi uvolnili pro závodiště investice ve výši 50 milionů korun oproti původně plánovaným 30 milionům," sdělil ředitel Velké Chuchle Martin Pecka.

V areálu probíhá rozsáhlá výstavba. Aktuálně se na místě budují plochy pro parkurové závody a také krytá jezdecká hala, která poskytne ustájení pro 80 koní. Modernizací prošly také klientské salonky a parkoviště. Opravy a vylepšování přes zimu probíhaly rovněž na samotném závodišti.

Celkem plánuje Vítkova rodina do areálu investovat několik set milionů korun. Opravou projde i hlavní tribuna. Vítkovi chtějí také odkoupit od města pozemky pod areálem.

Cvalové dostihy se v Chuchli konají od roku 1906 a za éry první republiky byly ve společnosti hojně oblíbené. Dnes se jedná o nejvytíženější závodiště v Česku. V roce 2017 se na místě uskutečnilo 124 z 299 dostihů, které se v tuzemsku konaly. Během jednoho dostihového dne se uskuteční vždy několik závodů.

 

Právě se děje

Další zprávy