Vodárenské firmě Veolia prudce klesl pololetní zisk

ČTK ČTK
5. 8. 2013 10:24
Veolia je pod tlakem kvůli ekonomické krizi, stáhla se z poloviny zemí
Voda - ilustrační foto
Voda - ilustrační foto | Foto: Reuters

Paříž - Francouzskému poskytovateli komunálních služeb Veolia Environnement se v pololetí prudce snížil čistý zisk. Oznámila to společnost, která působí také v České republice.

Čistý zisk klesl na čtyři miliony eur (103,5 milionu korun) ze 162 milionů eur (4,2 miliardy korun), s nimiž největší světová soukromá vodárenská společnost hospodařila ve stejném období loni. Pokles zisku firma zdůvodnila náklady na restrukturalizaci a ztrátami v souvislosti se zpracováním odpadů v Německu.

Tržby společnosti se v prvním pololetí snížily o 3,3 procenta na necelých 11,1 miliardy eur. Výkonný ředitel Antoine Frérot ale uvedl, že společnost zaúčtování dalších mimořádných nákladů neočekává. Podnik také potvrdil hospodářské cíle pro letošní rok.

Veolia je pod tlakem kvůli ekonomické krizi. Firma loni byla nucena prodat majetek za 3,5 miliardy eur (90,1 miliardy korun), aby snížila dluh. Stáhla se také zhruba z poloviny zemí, ve kterých působila.

Veolia vlastní německého zpracovatele odpadů, společnost Sulo Group. Server bloomberg.com uvedl, že Veolia se musela vyrovnat se snížením cen za recyklované materiály jako papír nebo kovy, které uškodilo její divizi zpracování odpadů.

Veolia poskytuje vodu 100 milionům lidem a stará se o odpadní vody 71 milionů lidí. Loni se společnosti podařilo vrátit k zisku, který činil 394 milionů eur proti předloňské ztrátě 490 milionů eur.

 

Právě se děje

Další zprávy