Uber Eats začne v Kanadě rozvážet lidem marihuanu. Při lockdownech poptávka roste

ČTK ČTK
23. 11. 2021 14:35
Společnost Uber Eats, která se specializuje na rozvoz jídla, vstupuje v Kanadě poprvé na trh s marihuanou. V provincii Ontario si brzy půjde prostřednictvím aplikace Uber objednat konopné produkty firmy Tokyo Smoke, které pak budou připraveny k vyzvednutí v nějakém obchodě poblíž.
Uber Eats.
Uber Eats. | Foto: Reuters

Informoval o tom dnes zpravodajský server BBC. Podle kanadských zákonů je užívání marihuany od roku 2018 legální, ale její doručování je stále nezákonné. Kanadský trh s marihuanou má hodnotu přibližně pět miliard kanadských dolarů (88,7 miliardy Kč) ročně.

Aplikace ověří věk uživatele a ten si posléze bude moci objednávku vyzvednout do hodiny, uvedla společnost. Odmítla se ale vyjádřit k tomu, zda svou nabídku rozšíří i jinde v Kanadě a také ve Spojených státech.

Společnost Uber se o rychle rostoucí trh s konopím zajímá už delší dobu. V dubnu šéf společnosti Dara Khosrowshahi uvedl, že Uber zváží doručování marihuany, jakmile to bude v USA legální.

Přestože prodej konopí pro rekreační užívání je v Kanadě legální už tři roky, velkou část trhu stále ovládají nelegální producenti. Tomu se vláda snaží zamezit.

Kanadský trh s konopím v příštích letech dál poroste, očekává společnost BDS Analytics. Odhaduje, že do roku 2026 vzrostou tržby na 6,7 miliardy amerických dolarů (151,5 miliardy Kč). "Budeme i nadále pečlivě sledovat regulaci a příležitosti na jednotlivých trzích," uvedl mluvčí společnosti Uber.

Loni, kdy mnoho lidí muselo kvůli protipandemickým uzávěrám trávit většinu času doma, poptávka po konopných produktech výrazně vzrostla.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Italská pobřežní stráž zachránila z lodi 244 migrantů, včetně novorozence

Italská pobřežní stráž zachránila v noci na neděli z lodi blízko pobřeží Kalábrie 244 migrantů, včetně novorozence. Informovala o tom agentura Reuters. Z celkového počtu zachráněných je 41 nezletilých. Je mezi nimi i dítě, které se v sobotu narodilo přímo na lodi.

Itálie v posledních týdnech zažívá nárůst počtu migrantů, kteří připlouvají na lodích. Nejnovější případ zřejmě zvýší tlak na vládu premiéra Maria Draghiho, aby zajistila dohodu s partnery z Evropské unie o tom, jak se s přílivem migrantů vypořádat.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Soubor 106 Kupkových kreseb se prodal v aukci za 51 milionů Kč

Soubor 106 kreseb Františka Kupky, které vznikly počátkem 20. století pro francouzskou encyklopedii, se v neděli v Praze vydražil za 42,6 milionu korun. Včetně aukční přirážky za cyklus zaplatí kupec 51,12 milionu korun. Vyvolávací cena souboru byla 25 milionů korun, zvyšovala se po 200.000 korunách příhozy dražitelů po telefonu či internetu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy