Toyota svolává ke kontrole 6,5 milionu aut kvůli závadě na elektrickém otevírání oken

ČTK ČTK
21. 10. 2015 8:39
Automobilka chce zkontrolovat vozy vyrobené od ledna 2005 do prosince 2010. V Evropě je jich asi 1,2 milionu. Důvodem je závada spínače elektrického otevírání oken. Podle agentury Reuters si Toyota není vědoma, že by závada způsobila nějakou nehodu
U vyšších výbavových verzí Toyota zapracovala i na vzhledu středového panelu.
U vyšších výbavových verzí Toyota zapracovala i na vzhledu středového panelu. | Foto: Radek Pecák

Tokio - Japonská automobilka Toyota Motor svolává po celém světě ke kontrole zhruba 6,5 milionu aut, včetně modelů Yaris/Vitz, Corolla či Camry, vyrobených v období od ledna 2005 do prosince 2010. Důvodem je závada spínače elektrického otevírání oken, oznámila dnes automobilka.

Z celkového počtu svolávaných vozů jich firma asi 2,7 milionu překontroluje v Severní Americe, 1,2 milionu v Evropě a 600 tisíc v Japonsku. Automobilka si podle agentury Reuters není vědoma, že by závada způsobila nějakou nehodu.

Toyota upřesnila, že moduly ve spínači elektrického ovládání oken mohly být při výrobě špatně promazány. U spínače hrozí, že může dojít ke zkratu, v nejhorším případě i k požáru.

Toyota si poslední tři roky držela vedoucí pozici na světovém trhu aut. Za první kalendářní pololetí ale japonskou automobilku v prodeji překonal Volkswagen. Toyota očekává, že za letošní rok jí prodej klesne na 10,12 milionu vozidel z loňských 10,23 milionu.

 

Právě se děje

Další zprávy