Windows 8 přijdou v říjnu, Microsoft spěchá kvůli iPadu

David Slížek
20. 3. 2012 11:50
Nové počítače a tablety s Windows 8 mají stihnout předvánoční trh
Windows 8 beta
Windows 8 beta | Foto: Microsoft

Revoluce v počítačích zvaná Windows 8 by měla do našich PC dorazit už na podzim.

Microsoft chce novou verzi operačního systému dokončit ještě v létě, napsala s odvoláním na nejmenované zdroje agentura Bloomberg.

První počítače a tablety s Windows 8 by se pak měly v obchodech objevit v říjnu letošního roku.

Windows proti iPadu

Prvními přístroji s novými Windows mají být počítače a tablety s čipy od firmy Intel (v začátku asi 40 modelů) a také ARM, které ve svých tabletech iPad používá Apple (jen asi 5 zařízení).

Říjen je pro Microsoft nejzažším termínem, aby stihl účinně prosadit na předvánočním trhu, připomíná Bloomberg.

Firma se s novým systémem, který je optimalizovaný pro zařízení s dotykovou obrazovkou, snaží získat zpět pozice ztracené ve prospěch konkurenční firmy Apple.

Ta právě uvedla třetí generaci tabletu iPad a po prvních dnech hlásí rekordní prodeje. Právě předvánoční trh je přitom pro prodejce nejdůležitějším obdobím roku.

Microsoft datum vypuštění Windows 8 zatím oficiálně nepotvrdil, na duben ale podle agentury plánuje setkání se svými největšími partnery, na kterém by měly padnout závazné termíny.

TIP: Líbí se vám naše články? Sledujte Dataramu na Facebooku, na Google+ nebo na Twitteru!

 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy