Windows 8 přijdou v říjnu, Microsoft spěchá kvůli iPadu

David Slížek
20. 3. 2012 11:50
Nové počítače a tablety s Windows 8 mají stihnout předvánoční trh
Windows 8 beta
Windows 8 beta | Foto: Microsoft

Revoluce v počítačích zvaná Windows 8 by měla do našich PC dorazit už na podzim.

Microsoft chce novou verzi operačního systému dokončit ještě v létě, napsala s odvoláním na nejmenované zdroje agentura Bloomberg.

První počítače a tablety s Windows 8 by se pak měly v obchodech objevit v říjnu letošního roku.

Windows proti iPadu

Prvními přístroji s novými Windows mají být počítače a tablety s čipy od firmy Intel (v začátku asi 40 modelů) a také ARM, které ve svých tabletech iPad používá Apple (jen asi 5 zařízení).

Říjen je pro Microsoft nejzažším termínem, aby stihl účinně prosadit na předvánočním trhu, připomíná Bloomberg.

Firma se s novým systémem, který je optimalizovaný pro zařízení s dotykovou obrazovkou, snaží získat zpět pozice ztracené ve prospěch konkurenční firmy Apple.

Ta právě uvedla třetí generaci tabletu iPad a po prvních dnech hlásí rekordní prodeje. Právě předvánoční trh je přitom pro prodejce nejdůležitějším obdobím roku.

Microsoft datum vypuštění Windows 8 zatím oficiálně nepotvrdil, na duben ale podle agentury plánuje setkání se svými největšími partnery, na kterém by měly padnout závazné termíny.

TIP: Líbí se vám naše články? Sledujte Dataramu na Facebooku, na Google+ nebo na Twitteru!

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Čeští plochodrážníci vybojovali stříbro ve MS družstev na dlouhé dráze

Historického úspěchu dosáhli čeští jezdci v mistrovství světa družstev na dlouhé ploché dráze, když v německé Vechtě vybojovali stříbrné medaile. Josef Franc, Hynek Štichauer a Martin Málek podlehli ve finále Francouzům, kteří obhájili loňský premiérový triumf.

O velké překvapení se čeští reprezentanti postarali v semifinále, v němž před deseti tisíci diváků vyřadili favorizované Němce. Domácímu týmu nepomohl ani úřadující světový šampion mezi jednotlivci Martin Smolinski. Osminásobní mistři světa se museli spokojit s bronzem.

Dosavadním největším úspěchem českých jezdců bylo třetí místo z roku 2016 z Mariánských Lázní.

před 7 hodinami

Volejbalisté porazili na ME bez ztráty setu Estonsko

Čeští volejbalisté zaznamenali na mistrovství Evropy první výhru ve skupině D. Svěřenci trenéra Michala Nekoly dnes v Rotterdamu i díky deseti esům zdolali Estonsko 3:0 po setech 25:18, 34:32 a 28:26.

Nejvíce bodujícím hráčem utkání byl český univerzál Jan Hadrava s 23 body. Dramatický druhý i třetí set navíc vždy ukončil nechytatelným podáním.

Dalšími českými soupeři budou v pondělí mistři světa Poláci. Pak je ještě čeká Nizozemsko a Černá Hora. Do osmifinále postoupí nejlepší čtveřice.

Další zprávy