Windows 8 přijdou v říjnu, Microsoft spěchá kvůli iPadu

David Slížek
20. 3. 2012 11:50
Nové počítače a tablety s Windows 8 mají stihnout předvánoční trh
Windows 8 beta
Windows 8 beta | Foto: Microsoft

Revoluce v počítačích zvaná Windows 8 by měla do našich PC dorazit už na podzim.

Microsoft chce novou verzi operačního systému dokončit ještě v létě, napsala s odvoláním na nejmenované zdroje agentura Bloomberg.

První počítače a tablety s Windows 8 by se pak měly v obchodech objevit v říjnu letošního roku.

Windows proti iPadu

Prvními přístroji s novými Windows mají být počítače a tablety s čipy od firmy Intel (v začátku asi 40 modelů) a také ARM, které ve svých tabletech iPad používá Apple (jen asi 5 zařízení).

Říjen je pro Microsoft nejzažším termínem, aby stihl účinně prosadit na předvánočním trhu, připomíná Bloomberg.

Firma se s novým systémem, který je optimalizovaný pro zařízení s dotykovou obrazovkou, snaží získat zpět pozice ztracené ve prospěch konkurenční firmy Apple.

Ta právě uvedla třetí generaci tabletu iPad a po prvních dnech hlásí rekordní prodeje. Právě předvánoční trh je přitom pro prodejce nejdůležitějším obdobím roku.

Microsoft datum vypuštění Windows 8 zatím oficiálně nepotvrdil, na duben ale podle agentury plánuje setkání se svými největšími partnery, na kterém by měly padnout závazné termíny.

TIP: Líbí se vám naše články? Sledujte Dataramu na Facebooku, na Google+ nebo na Twitteru!

 

Právě se děje

před 15 minutami

Podíleli se na ochraně ohrožených gepardů, íránský soud je poslal na dlouhé roky do vězení za špionáž

Íránský soud vyměřil tresty odnětí svobody v délce šesti až deseti let šesti ochráncům přírody. Byli obviněni ze špionáže. Podíleli se totiž na projektu záchrany v Asii kriticky ohrožených gepardů a používali k jejich pozorování skryté kamery. Informovala o tom dnes agentura AP.

Newyorské centrum zabývající se lidskými právy v Íránu oznámilo, že ochránci byli odsouzeni za kontakty s USA, tedy nepřítelem státu. V téže kauze budou souzeni ještě dva lidé. Ve skupině byl také Kavous Seyed Emami s občanstvím Íránu a Kanady, který zemřel loni v únoru za nejasných okolností ve vězeňské vazbě, kde čekal na soud. Vdově po něm pak Írán po nějaký čas bránil vycestovat ze země.

Zdroj: ČTK
Další zprávy