Windows 8 bude standardně bez Media Center

tl
14. 5. 2012 9:23
Windows 8 bude standardně bez Media Center a podpory přehrávání DVD
Foto: Microsoft

Microsoft oznámil, že nový operační systém Windows 8 bude podporovat funkci Media Center, ale na rozdíl od svých předchůdců jí nebude obsahovat standardně. Místo toho si tuto aplikaci budou uživatelé muset dodatečně zakoupit.

Tak jako u předešlých operačních systémů od Microsoftu, bude i ve Windows 8 k přehrávání hudby a videa sloužit program Windows Media Player, který ale uživatelům neumožní přehrávat filmy z DVD. To se dá snadno zajistit stažením jakéhokoli freeware programu, jako je například VLC, nebo zakoupením již zmíněného Media Center.

Microsoft chce na absenci Media Center v novém operačním systému především ušetřit. Nemusí tak vydávat velké částky za licence dekodérů a navíc argumentuje tím, že zájem o optická média klesá a naopak roste zájem uživatelů o online média. Cena za dokoupení programu by měla být podle Microsoftu spíše symbolická.
 
Pokud si uživatelé Media Center zakoupí, bude jim kromě podpory přehrávání DVD umožněno sledovat a nahrávat televizní přenosy nebo přehrávat soubory ve formátu VOB.

--------------------------------------------------------------------------------

Operační systémy Windows - různé varianty ke koupi.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Požár haly v pražském Braníku si vyžádal škodu deset milionů

Pondělní požár haly v Modřanské ulici v Praze si vyžádal škodu zhruba deset milionů korun. Příčiny vzniku požáru zatím nejsou známy. Zraněn nebyl při požáru nikdo. Vyplývá to z informací na webu hasičů. S likvidací ohně se hasiči v pondělí potýkali 13 hodin. V úterý dopoledne se na místo vrátí vyšetřovatelé.

K požáru zděné haly v pražském Braníku, kde bylo uskladněno různé zboží včetně oblečení nebo nábytku, vyjížděli hasiči před 06:00. Ještě ráno se propadla střecha objektu a k hořícímu materiálu se hasiči dostávali jen obtížně. Zásah proto trval dlouho. Už po ránu byl oheň podle informací pražských hasičů pod kontrolou, hasiči pak ale ještě vyhledávali skrytá ohniska. Až kolem 19:00 hasiči oznámili, že všechny jednotky z místa odjíždějí.

Požár v pondělí zastavil na několik hodin automobilovou i tramvajovou dopravu. Až před 15:00 byla Modřanská ulice znovu zcela průjezdná.

Zdroj: ČTK
Další zprávy