reklama
 
 

Samsung Galaxy Tab 7.0 Plus dorazí do Čech v listopadu

14. 10. 2011
Na přelomu září a října nečekaně Samsung ohlásil uvedení vylepšené verze tabletu Galaxy Tab 7.0

Začátkem září uvedl Samsung na český trh tablet Galaxy Tab 10.1, o kterém se hovoří jako o přímém konkurentovi iPadu 2, a to hlavně díky velikosti, váze a ceně. Není to ovšem bez problémů, Apple pojal podezření z nekalých průmyslových praktik a v rámci hardwarové války se tak v Německu prodej tabletů po rozhodnutí düsseldorfského soudu omezil. Stejná situace se opakovala v Austrálii. Nyní přišel výrobce s informací, že sedmipalcový Galaxy Tab 7.0 vyjde ve vylepšené verzi Plus.

Specifikace

K dostání bude Galaxy Tab 7.0 Plus buď s pamětí o velikosti 16, nebo 32 GB, poběží na něm operační systém Android 3.2 Honeycomb a poháněn bude dvoujádrovým CPU o frekvenci 1.2GHz. Sedmipalcová LCD obrazovka nabídne rozlišení 1024 x 600. Stejně jako v případě ostatní tabletů Samsungu, které svůj vznik odvozují od telefonu Galaxy, umožní 7.0 Plus telefonování. Spojení se světem zprostředkuje GSM/GPRS/EDGE, síť 3G, Bluetooth 3.0 a GPS. Třímegapixelová kamera zvládne video v rozlišení 720p.

Pohled ze zahraničí

Jako první se tabletů dočkají obyvatelé Indonésie a Rakouska - na konci října. Na pultech českých obchodů se objeví v polovině listopadu. V preview na PhoneArena.com se píše: „Jestli si někdo myslel, že redesignovaný vzhled je hlavním zlepšením vedle původního Galaxy Tab, tak se mýlí. Posun se ukazuje hlavně v operačním systému. Uživatelské rozhraní TouchWiz přináší nové widgety a hlavně umožňuje pozměňovat velikost jejich oken, zahrnuje také přihrádku pro často používané aplikace. A zapojení dvoujádrového procesoru slibuje zpříjemnit prohlížení internetu." 

Jestliže se Samsungu zase nepostaví do cesty Apple, mohl by se pokusit ukousnout aspoň část koláče předvánočního prodeje.

 


14. 10. 2011

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama