Samsung Galaxy Tab: Testoval jsme konkurenta iPadu

Samsung Galaxy Tab: Testoval jsme konkurenta iPadu
Velikostí padne Galaxy Pad do ruky, příjemně se na něm píše i čte.
Otočením o 90 stupňů se položky na obrazovce automaticky přeskupí.
Z dálky jej od iPhonu rozezná jen znalec.
Dotýkat jsme se začali iPhonu, brzy ale budeme rukama ovládat mnohem víc zařízení běžného užití.
Foto: Jan Langer
Jan Langer, Jan Kovalík
3. 12. 2010 15:50

Když se řekne tablet, vybaví se většině lidí Apple iPad. Konkurence však nespí a nabídka alternativ pomalu roste. Vše nasvědčuje tomu, že rok 2011 už doopravdy bude rokem tabletů. Samsung Galaxy Pad je zatím jediný vážný rival iPadu. Vyzkoušeli jsme ho za vás - podívejte.

 

Právě se děje

před 25 minutami

ČEZ dostal od úřadu pro jadernou bezpečnost povolení pro nový zdroj v Dukovanech

Společnost Elektrárna Dukovany II ze skupiny ČEZ toto pondělí získala od Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB) povolení k umístění nového jaderného zdroje v Dukovanech. Sdělil to mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. Podle firmy jde o jeden z nejvýznamnějších přípravných kroků před zahájením stavby a výběrem dodavatele. Příprava a zpracování dokumentace pro licenční řízení trvala pět let a její součástí bylo přes 200 odborných studií, analýz a rozborů, uvedl ČEZ.

SÚJB dnes na svém webu uvedl, že na posouzení žádosti spolupracoval tým inspektorů úřadu, specialistů Státního ústavu radiační ochrany a dalších expertů. Správní řízení trvalo téměř 12 měsíců. Byla při něm hodnocena zadávací bezpečnostní zpráva a další dokumenty, které se podle atomového zákona k žádosti přikládají. "Z hodnocení nevyplynuly žádné skutečnosti, které by vydání povolení bránily," řekla předsedkyně SÚJB Dana Drábová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy