reklama
 
 

Koule Nexus Q od Googlu funguje jen v USA

10. 7. 2012
Google Nexus Q je drahé vylepšení obýváku. A zatím jen amerického
Hlavní zprávy

Zařízení Apple TV získalo nového konkurenta. Je jím černý přístroj ve tvaru koule, nesoucí jméno Google Nexus Q. Americký Google ho představil na konci června společně s novým tabletem Nexus 7 a nejnovější verzí operačního systému Android.

U nás bude k ničemu

Nexus Q je netradiční multimediální přehrávač s originálním designem, pomocí kterého chce Google propojovat další zařízení s Androidem a přinášet tak více zábavy do našich domovů. V Nexu Q najdeme maximální interní paměť 16 GB, tudíž multimédia nejsou uchovávána uvnitř zařízení, nýbrž jsou streamována z cloudového Google Play nebo YouTube.  Protože Google Play v České republice nenabízí žádné filmy, seriály a podobný obsah, bude Nexus Q u nás téměř nepoužitelný. Google se navíc zatím tváří, že svou multimediální kouli mimo USA moc vyvážet nechce.

K internetu se Nexus Q připojuje skrze Wi-Fi, k ostatním zařízeními potom přes Bluetooth nebo NFC. Výhodou Nexu je, že k němu může být připojeno více zařízení najednou. Hodí se tak například na party, během které mohou všichni návštěvníci, kteří mají telefon s Androidem přes Nexus Q pouštět svojí hudbu.

Made in USA

Zajímavé na Nexu Q je to, že ho Google kompletně vytvořil ve Spojených státech a nenechal si ho dát vyrobit u asijských výrobců, jako tomu běžně bývá. Z toho taky plyne jeho poměrně vysoká cena. Za značku „made in USA" zákazníci zaplatí 299 dolarů, což je o sto dolarů více, než co stojí tablet od Googlu - Nexus 7

autor: tl

reklama
     
reklama
reklama
reklama
komerční sdělení
reklama

Sponzorované odkazy

 
reklama