Jména uživatelů se budou zobrazovat v reklamě od Googlu

tl
14. 10. 2013 15:30
Google bude do reklamy umisťovat jména a fotky svých uživatelů

San Francisco - Od 11. listopadu začnou pro uživatele služeb společnosti Google platit nové smluvní podmínky. Tou hlavní novinkou jsou především takzvaná "Sdílená doporučení", která umožní Googlu používat v kontextové reklamě jména a fotografie uživatelů podobným způsobem, jako to již dělá Facebook.

Vaše jméno se může například do reklamy dostat, pokud nějaký produkt na síti Google+ označíte hodnocením +1 nebo když se k němu kladně vyjádříte v recenzi na Google Play. Vaši známí poté mohou na reklamu s vaším doporučením narazit prakticky kdekoliv na webu, kde Google své reklamy umisťuje.

Ačkoliv je jasné, že novinka je výhodná především pro Google a inzerenty, internetový gigant tvrdí, že těžit z ní budou i samotní uživatelé. Ti totiž při vyhledávání webů či zboží hned poznají, zda se s nimi někdo z jejich známých již setkal a zda má s nimi kladné zkušenosti.

Novinka se už setkala s řadou odpůrců, kterým vadí, že Google staví své zisky nad ochranu soukromí svých uživatelů. Je nutno ale dodat, že funkci "Sdílená doporučení" mohou uživatelé vypnout. Google navíc k reklamním účelům nebude využívat dat osob mladších osmnácti let, ovšem pouze v případě, že nezletilí uživatelé Googlu svěřili své pravé datum narození.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Policie pátrá na Nymbursku po seniorovi, který odjel do Kerska na houby. Může být v ohrožení života

Středočeská policie pátrá po osmdesátiletém muži, který dnes po poledni odjel na motokole ze Sadské na Nymbursku na houby směrem na Kersko a nevrátil se. Muž je po několika operacích srdce, trpí výpadky paměti, proto může být v ohrožení života. Policie to uvedla dnes večer na Twitteru, zveřejnila také fotografii hledaného. Lidé se s informacemi k pátrání mají obracet na linku 158.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

V Namibii objevili nový kmen kulhavky a slintavky. Vyvezené maso může být zasažené, varoval ministr

V Namibii odhalili nový kmen slintavky a kulhavky. S odvoláním na namibijské ministerstvo zemědělství to dnes uvedla agentura Reuters. Virové onemocnění, které se obvykle nepřenáší na člověka, se v zemi poprvé potvrdilo v květnu. Od té doby se nakazily tisíce kusů dobytka.

„Je důležité zdůraznit, že nový sérotyp FMD O také způsobuje klinické případy u koz a ovcí, které mohou onemocnění rozšířit na další citlivá zvířata,“ uvedl v prohlášení ministr zemědělství Carl Schlettwein.

První případy onemocnění se prokázaly v květnu v oblasti Zambezi, která sousedí ze Zambií. Nemoc se mezi dobytkem šíří navzdory vysoké proočkovanosti zasažených stád, což vedlo úředníky k hlubšímu prozkoumání problému.

Schlettwein uvedl, že nová mutace byla poprvé objevena v srpnu na jihu země. Vyšetřování podle něj ukázalo, že kmen se do země dostal ze Zambie kvůli nelegálnímu převozu zvířat přes hranice. Maso vyvezené z Namibie, která ho exportuje do Číny, Evropské unie a Spojených států, může být zasažené, varoval ministr. Nákaza podle něj také negativně ovlivní nedávné dohody o vývozu, které země podepsala například s Ghanou.

Slintavka a kulhavka je vysoce infekční virové onemocnění sudokopytníků, které se na člověka většinou nepřenáší. Nákaza se může přenášet větrem nebo na automobilech či šatech lidí, kteří přijdou do styku s nakaženými zvířaty. Na území České republiky se nemoc vyskytla naposledy v roce 1975.

Zdroj: ČTK
Další zprávy